Воспитательная работа

План мероприятий "Неделя трезвости" 2019/2020 учебный год

21.03.2020

План мероприятий

ГУО «Ильянская средняя школа имени А.А. Гримотя»

по проведению «Недели трезвости»

с 23.03.2020 по 28.03.2020

№ п/п

Мероприятия

Дата

Ответственные

1

Открытие «Недели трезвости». Выступление агитбригады «Мы выбираем трезвую жизнь!»

23.03.2020

Владыко Т.Ю.,

Юшко С.Н.,

Москаленко Т.Г.

2

Выпуск и распространение  среди учащихся школы информационно-просветительских материалов (памятки) «Правда и мифы об алкоголе»

23.03-28.03.2020

Юшко С.Н.,

Кипель З.А.

3

Оформление информационно-просветительского  стенда «Трезвость как норма жизни»

23.03.2020

Юшко С.Н.

4

Выпуск «Профилактического Вестника» на тему «Алкоголь и его последствия»

24.03.2020

Юшко С.Н.

5

Экран здоровья по профилактике алкоголизма «Пьянство и алкоголизм. Пить или не пить. Информация к размышлению»

25.03.2020

Кипель З.А.

6

Социологическое исследование «Алкоголь и подростки»

25.03.2020

Кипель З.А.

7

Информационные часы на тему «Жизнь сквозь бутылочное стекло – жизнь без будущего»

23.03-27.03.2020

Классные руководители

1-11 классов

8

Выставка-конкурс  социальной рекламы "Трезвость – норма жизни

23.03-27.03.2020

Классные руководители

1-7 классов

9

Встреча учащихся школы с  представителем благочиния Ильянского округа Молодечненской епархии отцом Виктором  «Нравственно-духовная составляющая пьянства и алкоголизма»

27.03.2020

Кипель З.А.

10

Встреча с инспектором ИДН  Е.В.Дубовик «Правовые аспекты злоупотребления алкоголем»

28.03.2020

Кипель З.А.

11

Кинолекторий «Алкогольный террор»

26.03.2020

Классные руководители

1-11 классов 

 

Заместитель директора по воспитательной работе                       Т.Ю.Владыко

свернуть

План мероприятий "Неделя финансовой грамотности" 2019/2020 учебный год

21.03.2020

План мероприятий

ГУО «Ильянская средняя школа имени А.А. Гримотя»

Недели финансовой грамотности детей и молодежи (GlobalMoneyWeek)

 23 по 28 марта 2020 года)

 

Дата

Мероприятия

Участники

Ответственный

23.03.

Открытие Недели финансовой грамотности детей и молодежи (GlobalMoneyWeek)

1-11

Владыко Т.Ю.

23.03

Мероприятие «В гостях у гнома Эконома. Все о деньгах»

5

Сесорова А.И.

23.03

Урок-беседа «Личные финансы»

6

Шушкевич О.А.

24.03

Игра «Где финансовая логика?»

9

Демидкевич А.С.

24.03

Презентация «Цифровая безопасность личных финансов»

11

Владыко Т.Ю.

23.03-27.03

Просмотр мультфильмов «Умение экономить», «Карманные деньги»

1-4

Классные руководители

25.03

Игра «Финансовый футбол»

9-11

Кипель З.А.

26.03.

Презентация «Поговорим о деньгах» 

10

Шачикова Е.В.

26.03

Практикум «Поговорим о семейном бюджете».

7

Акулич Е.Г.

27.03.

Презентация «Деньги, инфляция, ценовая стабильность»

8

Юшко С.Н.

28.03

Анкетирование по вопросам финансовой грамотности

 

Владыко Т.Ю.

Кипель З.А.

 

Заместитель директора по воспитательной работе                         Т.Ю.Владыко

свернуть

План мероприятий на весенние каникулы 2019/2020 учебного года

23.03.2020

План

мерапрыемстваў на вясеннія канікулы 2019/2020 навучальнага года

 ДУА “Ільнская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця”

Дата

Мерапрыемства

Клас

Адказны

30.03-04.04

Работа гурткоў па графіку

1-11

Кіраўнікі гурткоў

30.03-04.04

Працоўна-экалагічны дэсант “Зялёная хваля”

1-11

Кл. кір. 1-11 кл.

30.03

Міні-футбол

6-7

Дуровіч Т.П.

30.03

Конкурс “Прыказкі і выказванні аб прафесіях”

4

Максімовіч Т.П.

30.03

Практыкум “Твае дзеянні ў надзвычайнай сітуацыі”

2

Маскаленка Т.Р.

30.03

Конкурсная праграма “Калі хочаш быць здаровым”

6

Шушкевіч А.А.

31.03

Конкурс-віктарына “Па старонках казак”

3

Тумашэвіч Л.Р.

31.03

Турнір па піянерболу

4-5

Дуровіч Т.П.

31.03

Майстар-клас “Як паспяхова падрыхтавацца да экзаменаў”.

11

Владыка Т.Ю.

31.03

Квэст “Мой родны край”

члены БРПА

Юшко С.М.

01.04

Гульнявая праграма “Паважайце Правілы дарожнага руху”

7

Акуліч А.Р.

01.04

Экскурсіі ў школьны народны літаратурны музей “Вілейшчына літаратурная” “Мастакі Вілейшчыны”

1-11

Шушкевіч А.А.

01.04

Прагляд відэафільмаў прафілактычнай накіраванасці

8-9

Кіпель З.А.

01.04

Інфарміна «Хорошим книгам – добрый путь»

1-4

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

02.04

Анкетаванне «Інтарэсы і схільнасці ў прафесійным выбары».

8

Юшко С.М.

02.04

Гульня “Птушкі нашага краю”

3-5

Гаўрылік А.С.

02.04

Відэагадзіна “Дзень Зямлі”

1

Філістовіч С.Р.

02.04

Збор актыву БРСМ

актыў БРСМ

Юшко С.М.

03.04

Віктарына “На сваёй зямлі” ў рамках гадзіны Зямлі

9

Дземідкевіч А.С.

03.04

Віктарына “Мы супраць шкодных звычак”

10

Шачыкав А.А.

03.04

Выданне газеты “Далягляд”

рэдкалегія

Юшко С.М.

03.04

Конкурс вершаў, прысвечаны Дню яднання народаў Беларусі і Расіі «Моцныя адзінствам»

5-8

Шушкевіч А.А.

04.04

Віктарына “Сябруем з кнігай”

5-7

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

04.04

Пасяджэнне клубаў “Цікавых сустрэч”, “Юныя экскурсаводы”

Члены клуба

Шушкевіч А.А., Маркевіч Л.Ф.

04.04

Выстава літаратуры “Дзве сястры – Беларусь і Расія”

9-11

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

04.04

Экскурсіі ў школьны народны краязнаўчы музей “Ільянскія далягляды” “Салдаты Першай сусветнай вайны”

1-11

Маркевіч Л.Ф.

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце:                             Т.Ю. Владыка

свернуть

План мероприятий ГУО «Ильянская средняя школа имени А.А.Гримотя» в рамках областной акции «29 добрых дел»

 

№ п/п

Мероприятие

Дата проведения

Участники

Ответственный

1

Вечер встречи с выпускниками «Большая перемена»

01.02

Выпускники школы

Владыко Т.Ю.

2

Акция “Рука помощи” по оказанию помощи педагогам-пенсионерам.

01.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

3

Участие в конкурсе «Школа безопасности -2020»

03.02

4,5,8 класс

Михалькевич И.И.

4

День профилактики ОРВИ «Будь здоров!». Информационная кампания.

04.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

5

Информационный час “Мир и война глазами детей” в рамках Дня юного героя-артифашиста (8 февлаля)

05.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

6

Экологический менеджмент. Потребление тепла.

06.02

Экологический патруль

Кипель З.А.

7

Флеш - моб «Музыка учит добру»

07.02

Учащиеся 1-11 классов

Владыко Т.Ю.

8

Участие в районной олимпиаде по ППД

08.02

Учащиеся 5-7 классов

Акулич Е.Г.

9

Соберём макулатуру. Акция «Покорми Жужу!»

10.02

Учащиеся 5 класса

Сесорова А.И.

10

Всемирный день больного. Информационные часы, лектории, беседы на тему «Сочувствие и солидарность, внимание и поддержка больным и немощным»

11.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

11

Экологический менеджмент. Потребление воды.

12.02

Экологический патруль

Акулич Е.Г.

12

Всемирный день радио. Флешмоб в социальных сетях «Знай свое радио»

13.02

Учащиеся 1-11 классов

Владыко Т.Ю.

13

Акция «Разделяй и используй» (раздельный сбор мусора)

14.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

14

Акция “Доброе сердце” по оказанию помощи пожилым людям.

15.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

15

День памяти воинов- интернационалистов, организация встреч с ветеранами

15.02

Учащиеся 5-11 классов

Владыко Т.Ю.

16

Посещение семей, где воспитываются дети-инвалиды

17.02

Члены кружка

Кипель З.А.

17

Акция по ремонту книг в библиотеке учреждения образования «Книга просит помощи»

17.02

 

Шабуня Н.И.

18

Акция “Милосердие” по оказанию помощи педагогам-пенсионерам

18.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

19

Экологический менеджмент. Потребление электроэнергии.

19.02

Экологический патруль

Юшко С.Н.

20

Дзень роднай мовы. Акцыя «Чытаю на роднай мове»

21.02

Учащиеся 1-11 классов

Учителя белорусского языка и литер.

21

Спортивная игра, посвящённая Дню Защитников Отечества

21.02

Учащиеся 8-11 классов

Дурович Т.П.

22

День Защитника Отечества. «Открытки ветеранам»

22.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

23

Ация «Ветеран живёт рядом», по аказании помощи ветеранам ВОв

22.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

24

Акция «С заботой о птицах»

24.02

Учащиеся 9 касса

Демидкевич А.С.

25

Старт массовой акции «Села батарейка»

25.02

Учащиеся 1-11 классов

Владыко Т.Ю.

26

Информационная акция «Что я могу?» (по оказанию помощи бездомным животным)

26.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

27

Информационная кампания «Зеленая Беларусь» по раздельному сбору мусора.

27.02

Учащиеся 1-11 классов

Классные руководители

28

Акция “Забота” по оказанию помощи пожилым людям.

28.02

Учащиеся 5-11 классов

Классные руководители

29

Районный смотр-конкурс детского творчества «Для тебя, моя Вилейка, для тебя, моя земля»

29.01

Учащиеся

района

Шачикова Е.В.

Юшко С.Н.

Заместитель директора по воспитательной работе               Т.Ю.Владыко

свернуть

План мероприятий на зимние каникулы 2019/2020 учебного года

20.12.2019
План мерапрыемстваў на зімовыя канікулы 2019/2020 навучальнага года па ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця
развернуть

Дата

Мерапрыемства

Клас

Адказны

26.12-11.01

Работа гурткоў па графіку.

 

Кіраўнікі гурткоў

26.12-11.01

Дзейнасць профільнай групы для  навучэнцаў, высока матываваных да вывучэння асобных вучэбных прадметаў, даследчай дзейнасці

8-11

Міхалёнак А.М.

26.12-30.12

03.01-04.01

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем дзяцей

1-4 кл.

Акуліч А.Р.

26.12-11.01

Экскурсіі ў школьны народны краязнаўчы музей “Ільянскія далягляды”

1-11 кл.

Маркевіч Л.Ф.

26.12-11.01

Экскурсіі ў школьны народны літаратурны музей “Вілейшчына літаратурная”

1-11 кл.

Шушкевіч А.А.

26.12-11.01

Працоўны дэсант “Экалогія школы”.

1-11 кл.

Класныя кіраўнікі

26.12-11.01

Віншаванне  ветэранаў ВАВ, настаўнікаў-пенсіянераў з Новым годам і Калядамі

5-11 кл.

Кл. кіраўнікі 5-11 класаў

28.12, 04.01, 11.01

Работа школьнага прэс-цэнтра

Рэдкалегія

Юшко С.М.

26.12

9.00-12.00

Генеральная рэпетыцыя навагодняга прадстаўлення

5-11 кл.

Владыка Т.Ю.

Юшко С.М.

Міхаленак В.А.

26.12

9.55-10.40

Віктарына “Па старонках казак”

3 кл.

Тумашэвіч Л.Р.

26.12

9.00-10.00

Турнір па піянерболу

2-4 кл.

Дуровіч Т.П.

26.12

9.55-10.40

Дзелавая гульня  “Я і мая будучая прафесія”

10 кл.

Шачыкава А.В.

26.12

13.00-14.00

Падрыхтоўка плакатаў, газет, віншаванняў да Новага года

5-11 класы

Юшко С.М.

27.12

9.00-9.45

Пазнавальная гульня “Ведай, умей, дзейнічай”

7 кл.

Акуліч А.Р.

27.12.

9.55-10.40

Творчая майстэрня “Фабрыка Дзеда Мароза”

1-4

Анасовіч Г.А.

 

27.12.

13.00-19.00

Навагодняе прадстаўленне “

квэст “На шляху да Навагодняй елкі”

Навагодняя дыскатэка (1-4)

Навагодняя дыскатэка (5-7)

Навагодняя дыскатэка (8-11)

1-11

Кл. кіраўнікі 1-11 класаў

Юшко С.М.

Міхаленак В.А.

Владыка Т.Ю.

28.12

9.00-9.45

Міні-футбол

5-7 кл.

Дуровіч Т.П.

28.12

10.50-11.40

Піянерская акцыя “З Новым годам, акцябраты”

члены БРПА

Юшко С.М.

28.12

9.55-10.40

Збор фальклорна-этнаграфічнага  матэрыялу

8-9 кл.

Маркевіч Л.Ф.

30.12

9.00-9.45

Інтэлектуальны турнір “Падарожжа эрудытаў”

9 кл.

Дземідкевіч А.С.

30.12

9.55-10.40

КТС “Навагодняе свята”

8 кл.

Юшко С.М.

30.12

10.50-11.40

Акцыя “Асцярожна лёд”

6 кл.

Шушкевіч А.А.

31.12

9.55-10.40

Завочнае падарожжа “Вандроўка па Мінску”

5 кл.

Сэсарава А.І.

31.12

9.55-10.40

Інтэлектуальны марафон “Мая Радзіма – Беларусь”

2 кл.

Маскаленка Т.Р.

31.12

9.00-10.00

Музейныя чытанні, прысвечаныя 70-годдзю з дня нараджэння Алеся Разанава

9-11

Шушкевіч А.А.

03.01

10.00-11.30

Навагодні турнір па баскетболу

5-7 кл.

 Дуровіч Т.П.

03.01

11.00-12.30

Падрыхтоўка да вечара сустрэчы з выпускнікамі

11 кл.

Владыка Т.Ю.

03.01

9.00-10.00

Навагодні турнір па міні-баскетболу

3-4 кл.

Дуровіч Т.П.

03.01

Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці»

 

Кіпель З.А.

03.01

10.00-12.00

КВЗ “Кола бяспекі”

10 кл.

Шачыкава А.В.

04.01

9.55-10.40

КВН “Падарожжа ў краіну казак”

1  кл.

Філістовіч С.Р.

04.01

9.00-9.45

Музычная карусель “Станавіся ў карагод”

1-2  кл.

Анасовіч Г.А

04.01

9.55-10.40

Гутарка на маральную тэму: “Падай руку дапамогі”

9-11

Кіпель З.А

04.01

9.00-11.00

Падрыхтоўка матэрыялаў да школьных выданняў

4-11 кл.

Шушкевіч А.А.

06.01

10.50-11.35

Конкурс малюнкаў “Мы малюем зіму”

1-4 кл.

Судніковіч Ж.С.

06.01

9.55.10.40

Тэматычная гадзіна “Настольныя гульні і забавы”

5-8 кл.

Дуровіч Т.П.

06.01

9.00-9.45

Гутарка “Компас у свеце прафесій”

11 кл.

Владыка Т.Ю.

08.01

10.50-11.35

Турнір па валейболу

8-11 кл.

Дуровіч Т.П.

08.01

9.55-10.40

Гутарка "Асновы хрысціянскай культуры і праваслаўнай этыкі»

1-9

Кіпель З.А.

08.01

9.00-9.45

Брэйн-рынг “Падарожжа ў свет прыроды”

2 кл.

Маскаленка Т.Р.

08.01

9.55-10.40

Гульня-віктарына “Знаўцы народнага календара”

9 кл.

Дземідкевіч А.С.

08.01

9.55-10.40

Літаратурна-музычны занятак “Прайшлі Каляды, усе людзі рады”

5 кл.

Сэсарава А.І.

09.01

9.00-9.45

Турнір па шашках

1-4 кл.

Міхалькевіч І.І.

09.01

9.00-9.45

Літаратурная гасцёўня “Слова жывое, роднае, гаваркое”

6-7 кл.

Шушкевіч А.А.

09.01

10.50-11.35

Турнір па піянерболу

5-6 кл.

Дуровіч Т.П.

09.01

9.55-10.40

Гульня “Поле цудаў”

3-4 кл.

Тумашэвіч Л.Р.

09.01

Рэйд “Вольны час”

Дзеці СНС

Кіпель З.А.

10.01

9.00-10.00

Снежны снайпер

3-4 кл.

Дуровіч Т.П.

10.01

11.00-12.30

Падрыхтоўка да вечара сустрэчы з выпускнікамі

11 кл.

Владыка Т.Ю.

10.01

9.00-9.45

Прафілактычная гутарка аб шкодзе алкаголю, курэння, наркотыкаў

Дзеці  ВК, СНС

Кіпель З.А.

10.01

9.55-10.40

Гульня “Поле цудаў” па Правілах дарожнага руху     

7

Акуліч А.Р.

10.01

9.55-10.40

Конкурс малюнкаў “Любімае свята – Калядкі”

3 кл.

Філістовіч С.Р.

11.01

9.00-10.30

Турнір па валейболу

7-11 кл.

Дуровіч Т.П.

11.01

9.55-10.40

Моўная віктарына

5-6 кл.

Шушкевіч А.А.

11.01

9.00-9.45

Экскурсія  «Творчасць Клаўдзіі Дубовік»

1-4 кл.

Шушкевіч А.А.

11.01

9.55-10.40

Інтэрактыўная гутарка “Як добра, што ёсць сям’я”

5 -7 кл.

Юшко С.М.

11.01

9.00-9.45

Турнір па шахматах

5-9 кл.

Міхалькевіч І.І.

11.01

9.00-9.45

Гутарка “Адміністрацыйная і крымінальная адказнасць непаўналетніх”

Навучэнцы СНС

Кіпель З.А.

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце:                  Т.Ю.Владыка 

                 

свернуть

План мероприятий на осенние каникулы 2019/2020 учебного года

25.10.2019

План

мерапрыемстваў на асеннія канікулы 2019/2020 навучальнага года

  ДУА “Ільнская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця”

Дата

Час

Мерапрыемства

Клас

Адказны

01.11-

09.11

у адпаведн. з графікамі

Работа заняткаў па інтарэсах

1-11

Педагогі дадатковай адукацыі

01.11-

09.11

у адпаведн. з графікамі

Дзейнасць профільнай групы для  навучэнцаў, высока матываваных да вывучэння асобных вучэбных прадметаў, даследчай дзейнасці

8-11

Міхалёнак А.М.

01.11-

06.11,

08.11

9.00-16.00

Дзейнасць аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем

1-4

Акуліч А.Р.

14.10-02.11

у адпав. з графікамі

Акцыя супрацьпажарнай бяспекі

“За бяспеку разам”

сем’і вучняў

Кіпель З.А

01.11

9.00-9.45

Конкурс “Я магу”

2

Маскаленка Т.Р.

01.11

9.55-10.40

Турнір па піянерболу

5-6

Дуровіч Т.П.

01.11

9.00-9.45

Завочнае падарожжа “Восеньскія замалёўкі”

9

Дземідкевіч А.С.

01.11

9.00-9.45

АДЗ “Прафілактыка парушэнняў зроку”

1

Філістовіч С.Р.

02.11

9.00-10.00

Акцыя “Захаваем планету зялёнай”

8

Кіпель З.А.

02.11

9.00-9.45

“Вясёлыя старты”, спартландыя.

3

Тумашэвіч Л.Р.

02.11

10.00-10.45

Конкурс малюнкаў “Мая сям’я”

4

Максімовіч Т.П.

02.11

10.00-11.00

Турнір па баскетболу

8-11

Дуровіч Т.П.

02.11

11.00-

11.45

Тэматычная экскурсія «Ільянская Гута» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

5-7

Маркевіч Л.Ф.

02.11

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Музычная хваля”

8-11

Згодна з графікам

04.11

9.00-9.45

КВЗ “Паважай правілы дарожнага руху”

7

Акуліч А.Р.

04.11

9.00-9.45

Культура зносін “Я і ты”

2

Маскаленка Т.Р.

04.11

10.00-11.00

Практычны занятак “Дзе жыве дабрыня”

4

Максімовіч Т.П.

04.11

10.00-11.00

Тэматычная экскурсія “Этнаграфія. Жыллё”

5

Маркевіч Л.Ф.

04.11

10.00-11.00

Падрыхтоўка памятак “Правілы бяспечных паводзін

дзеці СНС

Кіпель З.А.

05.11

9.00-10.00

Інтэлектуальная гульня «З народнай спадчыны»

6

Маркевіч Л.Ф.

 

05.11

9.00-9.45

Віктарына “Як я ведаю А.С. Пушкіна”

10

Шачыкава А.В.

05.11

9.00-9.45

Гутарка “Што рабіць, калі ты трапіў у складаную жыццёвую сітуацыю”

дзеці СНС, ІСН

Кіпель З.А.

05.11

10.00-11.00

Вучоба актыву музеяў “Вілейшчына літаратурная”

актыў музея

Шушкевіч А.А.

 

05.11

11.00-12.30

Таварысцкая сустрэча па валейболу

8-11

Дуровіч Т.П.

05.11

10.00-11.00

Вучоба экскурсаводаў музея “Ільянскія далягляды”

9-11

Маркевіч Л.Ф.

06.11

9.00-9.45

Круглы стол “Мода і стыль”

6-11

Дземідкевіч А.С.

06.11

9.00-9.45

Інтэлектуальны турнір “Разумнікі і разумніцы”

1-4

Тумашэвіч Л.Р.

 

06.11

10.00-11.00

Віктарына “Мы за здаровы лад жыцця”

10

Шачыкава А.В.

06.11

9.00-13.00

Выстава праваслаўнай літаратуры ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы 

1-11

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

08.11

9.00-9.45

Тэматычная экскурсія “Яго імя носіць наша школа” ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”

7

Маркевіч Л.Ф.

08.11

9.55-10.40

Спартландыя

2-4

Дуровіч Т.П.

08.11

10.50-11.35

Экалагічны калейдаскоп “Экалогія і мы”

8

Кіпель З.А.

08.11.

11.00-12.30

Мініфутбол

6-9

Дуровіч Т.П.

09.11

9.00-9.45

Гутарка “Я – беларус маленькі”

3

Тумашэвіч Л.Р.

09.11

9.00-9.45

Акцыя “Добрае сэрца”, шэфская дапамога адзінокім састарэлым людзям.

10

Шачыкава А.В.

 

09.11

10.00-

11.00

Тэматычная экскурсія «Пісьменнікі Вілейшчыны і “Наша Ніва» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

9

Шушкевіч А.А.

09.11

10.00-

11.00

Дзень Здороўя. “Гуляй і перамагай”

4-7

Дуровіч Т.П.

09.11

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Здароўе - гэта здорава!”

8-11

Згодна з графікам

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                         Т.Ю.Владыка 

свернуть

Школьная галерэя мастацтва

Кіраўнік Т.П.Максімовіч