Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

План субботы 30 мая 2020 года

26.05.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 30 мая 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-14.00

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

13.00-16.00

Кансультацыі па прадметах (па асобным графіку)

кабінеты класаў

9,11

Ерашонак М.М.

3

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

4

9.00-9.45

Урачыстая лінейка, прысвечаная апошняму званку.

Актавая зала

9,11

Владыка Т.Ю.

Юшко С.М.

10.00-11.00

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Аб арганізацыі аздараўлення дзяцей у летні перыяд 2020 года”

Дыстанцыйная форма

бацькі, 

настаўнікі

Владыка Т.Ю.

11.00-11.30

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

Віртуальны музей

 

Шушкевіч А.А.

11.40-12.10

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

Віртуальны музей

 

Маркевіч Л.Ф.

5

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 23 мая 2020 года

19.05.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 23 мая 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-14.00

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Піянербол

Спартыўная зала

3-4

Максімовіч Т.П.

9.00-9.45

Сустрэча з медработнікамі па тэме прафілактыкі шкодных звычак

анлайн

9

Кіпель З.А.

10.00-10.40

Дзень здароўя і спорту, прысвечаны да заканчэння навучальнага года

Стадыён

5-9

Дуровіч Т.П.

10.40-11.30

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.№301

 

Кіпель З.А.

10.50-11.35

Школьныя музеі прапануюць (да міжнароднага дня музеяў – 18.05)

Віртуальны музей

3-9

Шушкевіч А.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 16 мая 2020 года

12.05.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 16 мая 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-14.00

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Збор піянерскай дружыны “Я – піянер сваёй краіны», прысвечаны  Дню піянерскай дружбы (19.05).

Каб.104

Члены БРПА

Юшко С.М.

9.00-9.45

Дзень здароўя “Вас выклікае Спартландыя”

Спартыўная зала

1-4

Філістовіч С.Р.

10.00-10.40

Спартыўныя эстафеты “Вясёлыя старты”

Спартыўная зала

5-9

Дуровіч Т.П.

10.00-10.45

Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” «Вогненныя вёскі»

Віртуальны музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі “Вілешчына літаратурная” «Пісьменнікі Вілейшчыны пра Вялікую Айчынную вайну»

Віртуальны музей

3-9

Шушкевіч А.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 18 апреля 2020 года

14.04.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 18 красавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

На працягу дня

Выстава ў бібліятэцы да Сусветнага дня кнігі (23 красавіка).

бібліятэка

 

Бібліятэка СІБ

9.55- 10.40

Сход членаў БРСМ (дыстанцыйна)

Каб.104

Члены БРСМ

Юшко  С.М.

10.00-10.45

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Ільянскія далягляды” 

Віртуальны музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

Віртуальны музей

3-9

Шушкевіч А.А.

10.40-11.25

Акцыя “Дзень Зямлі” у рамках Міжнароднага Дня Зямлі (22 красавіка)

Каб.305

8-10

Кіпель З.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 11 апреля 2020 года

07.04.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 11 красавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-10.30

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Прафілактыка дэвіянтных паводзін у непаўналетніх”

у дыстанцыйнай  форме

Бацькі 1-11 класаў

Владыка Т.Ю.

10.00-10.45

Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” “Іх імёны ў сэрцы захаваем. Салдаты Перамогі.” 

музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

3-9

Шушкевіч А.А.

10.40-11.25

Кансультацыі для бацькоў “Залежнасць віртуальная, небяспека рэальная”.

Каб.305

 

Кіпель З.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 4 апреля 2020 года

30.03.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 04 красавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Акцыя “Абеліск”

мікрараён школы

8

Юшко С.М.

10.00-10.45

Абзорная экскурсія ў школьны народны гісторыка-краязнаўчы музей “Ільянскія далягляды”

музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

3-9

Шушкевіч А.А.

10.40-11.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па прававых ведах

Каб.305

8-10

Кіпель З.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка 

свернуть

План субботы 28 марта 2020 года

24.03.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 28 сакавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Выстава літаратуры ў бібліятэцы “Дзве сястры – Беларусь і Расія”

Сельская інтэграв. бібліятэка

1-11

Ільянская СІБ

10.00-10.45

Конкурс вершаў, прысвечаны Дню яднання народаў Беларусі і Расіі «Моцныя адзінствам»

Сельская інтэграв. бібліятэка

2-9

Ільянская СІБ

10.00-10.45

Абзорная экскурсія ў школьны народны гісторыка-краязнаўчы музей “Ільянскія далягляды”

музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

3-9

Шушкевіч А.А.

10.40-11.25

Гадзіна Зямлі (30 сакавіка)

Каб.305

5-7

Кіпель З.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 21 марта 2020 года

17.03.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 21 сакавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Літаратурныя чытанні, прысвечаныя Сусветнаму дню паэзіі (21 сакавіка)

музей

5-9

Шушкевіч А.А.

9.00-9.45

Завочная экскурсія на мемарыяльны комплекс “Хатынь”, “Лінія Сталіна”

Каб.312

7-8

Акуліч А.Р.

10.00-10.45

Тэматычная экскурсія ў школьны народны краязнаўчы музеі «Ільянскія далягляды”

 “Водгукі ліхалецця” у рамках Дня Хатыні (22.03)

музей

4-9

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

3-9

Шушкевіч А.А.

4

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 14 марта 2020 года

09.03.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 14 сакавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

На працягу дня

Наведванне Новага драматычнага тэатра

г.Мінск

9-11

Дземідкевіч А.С.

4

9.00-9.45

Акцыя “Дом без адзіноты” па аказанні дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

Мікрараён школы

6

Шушкевіч А.А.

9.00-9.45

Мерапрыемства “Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

Акт.зала

8-9

Шабуня Н.І.

10.00-10.45

Паседжанне членаў БРСМ

Каб.104

Члены БРСМ

Юшко С.М.

10.00-10.45

Дзень здароўя “Спартыўныя эстафеты”

Спартыўная зала

3-5

Дуровіч Т.П.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілейшчына літаратурная”

музей

5-9

Шушкевіч А.А.

5

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 07 марта 2020 года

03.03.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 07 сакавіка 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Акцыя “Клопат”

Мікрараён школы

11

Владыка Т.Ю.

9.00-9.45

Гадзіна дзіцячай творчасці: выраб віншавальных падарункаў

Каб.214

1-9

Максімовіч Т.П.

10.00-10.45

Паседжанне членаў БРСМ

Каб.104

Члены БРСМ

Юшко С.М.

10.00-10.45

Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па піянерболу

Спартыўная зала

3-5

Дуровіч Т.П.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілейшчына літаратурная”

музей

5-9

Шушкевіч А.А.

4

17.00-20.00

Вечар адпачынку “А ну-ка, дзяўчынкі!”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 29 февраля 2020 года

25.02.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 29 лютага 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

Раённы агляд мастацкай самадзейнасці

г.Вілейка

 

Шачыкава А.В.

4

10.00

Майстар-клас Вілейскага Дома рамяства

Актавая зала

1-9

Владыка Т.Ю.

5

9.00-9.45

Віктарына для акцябрат “У краіне беларускіх казак”

Каб.104

3-7

Юшко С.М.

10.00-11.00

Спартыўная гульня “Наша здароўе у нашых руках”

Спартыўная зала

1-9

Дуровіч Т.П.

10.00-10.45

Выстава, прысвечаная Сусветнаму дню пісьменніка (3 сакавіка)

Музей

1-11

Шушкевіч А.А.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф

10.50-11.35

Калаж “Не - наркотыкам”

Каб.206

6

Шушкевіч А.А.

10.40-11.40

Прагляд і абмеркаванне  відэафільмаў прафілактычнай накіраванасці

Каб№301

1-9

Кіпель З.А.

6

17.00-20.00

Вечар адпачынку “Скажы наркотыкам – не!”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

7

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка      

свернуть

План субботы 22 февраля 2020 года

17.02.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 22 лютага 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

Спаборніцтвы па плаванню

г.Вілейка

11

Дуровіч Т.П.

4

10.00

Майстар-клас Вілейскі Дом рамяства

Актавая зала

1-9

 

5

9.00-9.45

Гадзіна дзіцячай творчасці (выраб падарункаў да 23 Лютага)

Каб.215

1-7

Максімовіч Т.П.

10.00-10.45

Экскурсія  «Паэт і драматург Вікенцій Дунін-Марцінкевіч і Вілейшчына»

Музей

3-7

Шушкевіч А.А.

10.50-11.35

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф

10.40-11.40

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб№301

 

Кіпель З.А.

6

17.00-20.00

Вечар адпачынку. Конкурсная праграма “Будучыя Абаронцы”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

7

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 15 февраля 2020 года

11.02.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 15 лютага 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Акцыя “Добрае сэрца”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны. 

Мікрараён школы

11

Владыка Т.Ю.

9.55-10.40

Калаж да дня святога Валянціна

Каб.302

9

Дземідкевіч А.С.

10.40-11.25

Тэматычная экскурсія “Тут зямля такая”

музей

4-7

Шушкевіч А.А.

11.35-12.20

Тэматычная экскурсія “Халакост у Ільі”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф.

4

17.00-20.00

Тэматычная дыскатэка “Дзень святога Валянціна”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 08 февраля 2020 года

04.02.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 08 лютага 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

Удзел у алімпіядзе па ПДР

г.Вілейка

5-7

Акуліч А.Р.

4

9.00-9.45

Акцыя “Міласэрнасць”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

Мікрааён школы

5

Сэсарава А.І.

9.55-10.40

Мерапрыемствы дзіцячых аб’яднанняў школы: Акцыя “Здай макулатуру – вырасці дрэва”

Каб.104

Члены БРПА і БРСМ

Юшко С.М.

10.40-11.25

Гульнявы занятак “Акіян прафесій”

Каб.204

4-7

Гаўрылік А.С.

11.35-12.20

Тэматычная экскурсія «Гісторыя Ільі» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф.

5

17.00-20.00

Вечар адпачынку “Танцуем вальс”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

6

20.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 01 февраля 2020 года

28.01.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 01 лютага 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

Удзел у спаборніцтвах “Абаронца Айчыны”(зімовае мнагабор’е)

г.Вілейка

9-11

Дуровіч Т.П.

 

Удзел у раённым конкурсе “Школа Бяспекі –2020”

г.Вілейка

4-5,8

Міхалькевіч І.І.

4

9.00-9.45

Мерапрыемствы дзіцячых аб’яднанняў, прысвечаныя Дню юнага героя-антыфашыста (8 лютага)

Каб.104

Члены БРПА,

БРСМ

Юшко С.М.

9.55-10.40

Падрыхтоўка да раённага этапу абласной алімпіяды па ПДР

Каб.312

5-7

Акуліч А.Р.

10.40-11.25

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

Выпускнікі школы

Шушкевіч А.А.

11.35-12.20

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

Выпускнікі школы

Маркевіч Л.Ф.

5

18.00-21.00

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

Актавая зала

 

Владыка.Т.Ю.

6

21.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 25 января 2020 года

20.01.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 25 студзеня 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Акцыя “Міласэрнасць”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам ВАв.

Мікрараён школы

7

Акуліч А.Р.

9.00-10.30

Піянербол

Спартыўная зала

1-4

Тумашэвіч Л.Р.

10.40-11.25

Тэматычная экскурсія «Творчасць Клаўдзіі Дубовік»у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная»

музей

5-9

Шушкевіч А.А.

10.40-11.25

Падрыхтоўка да “Абаронцы Айчыны”(зімовае мнагабор’е)

Спартыўная зала

10-11

Дуровіч Т.П.

 

10.30-11.30

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

 

Кіпель З.А.

 

11.40-12.25

Практычны занятак «Пакуль бяда не ўвайшла ў дом ...»

Каб.305

7-9

Кіпель З.А.

 

17.00-20.00

Вечар адпачынку “Зімовыя пасядзелкі”

Фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

4

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка

свернуть

План субботы 18 января 2020 года

13.01.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 18 студзеня 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Дзень здароўя. Фізкультурнае свята «Здравствуй, зимушка-зима!»

 

1-4

Максімовіч Т.П.

9.00-10.30

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Фарміраванне здаровага ладу жыцця, адказных і бяспечных паводзін”

 

Класныя кіраўнікі 1-11 кл.

Владыка Т.Ю.

10.40-11.25

Працоўная акцыя “Клопат” па аказанні дапамогі педагогам-пенсіянерам, ветэранам ВАВ, пажылым людзям.

Мікрараён школы

9

Дземідкевіч А.С.

10.40-11.25

Спартыўная гульня “Наша здароўе  ў нашых руках” 

Спартыўная зала

5-9

Дуровіч Т.П.

4

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 11 января 2020 года

08.01.2020

План мерапрыемстваў

 на суботу 11 студзеня 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Рухомыя гульні з мячом.

Спартыўная зала

1-9

Дуровіч Т.П.

10.00-10.45

Тэматычная экскурсія «Халакост на Вілейшчыне» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

музей

5-9

Маркевіч Л.Ф.

На працягу дня

Працоўная акцыя “Клопат” па аказанні дапамогі педагогам-пенсіянерам, ветэранам ВАВ, пажылым людзям.

Мікрараён школы

Члены

БРПА

Юшко С.М.

10.40-11.25

Гутарка “Залежнасць віртуальная, небяспека рэальная”

Каб.301

6-8

Кіпель З.А.

4

17.00-19.00

Вечар адпачынку “Прайшлі калядкі ….”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 04 января 2020 года

30.12.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 04 студзеня 2020 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00-9.45

Конкурс малюнкаў “Мы малюем зіму”

Каб.112

1-4

Філістовіч С.Р.

10.00-10.45

Зімовыя спартыўныя гульні і спаборніцтвы

Спартыўная зала

5-9

Дуровіч Т.П.

На працягу дня

Акцыя “Асцярожна, лёд!”

 

1-11

Класныя кіраўнікі 1-11 кл

На працягу дня

Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года (аказанне дабрачыннай дапамогі дзецям з малазабяспечаных сем’яў) 

Каб.301

 

Кіпель З.А.

4

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План субботы 28 декабря 2019 года

24.12.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 28 снежня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00 – 9.45

Творчая майстэрня “Фабрыка Дзеда Мароза”

Каб.213

1-4

Судніковіч Ж.С.

На працягу дня

Віншаванне з Новым годам і Калядамі падшэфных.

мікрараён школы

5-11

Класныя кіраўнікі 5-11кл.

9.55-10.40

Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” «Вайна і лёсы ільянцаў»

Спартыўная зала

5-8

Маркевіч Л.Ф.

На працягу дня

Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года (аказанне дабрачыннай дапамогі дзецям з малазабяспечаных сем’яў) 

Каб.301

 

Кіпель З.А.

4

17.00-19.00

Дыскатэка-карнавал “Навагодняя казка”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 21 декабря 2019 года

17.12.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 21 снежня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00 – 9.45

Віртуальнае падарожжа “Гарады-героі Беларусі”

Каб.213

1-4

Тумашэвіч Л.Р.

9.00-9.45

Акцыя “Добрае сэрца”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям

мікрараён школы

6

Шачыкава А.В.

9.55-10.40

Дзень гандбаліста.

Спартыўная зала

1-9

Дуровіч Т.П.

10.50-11.35

Паседжанне членаў БРПА

Каб.104

Члены

БРПА

Юшко С.М.

11.00

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

 

Кіпель З.А.

4

17.00-19.00

Дыскатэка “Сучасныя рытмы”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 07 сентября 2019 года

07.09.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 07 верасня 2019 года

  ДУА «Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця»

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

3

9.00 - 9.45

 Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху «Увага, дзеці!»

каб. 1-11 класаў

1-11

Кл. кір. 1-11 кл.

4

10.00- 10.45

- Акцыя “Добрае серца ветрэранам”

мікрараён школы

11

Владыка Т.Ю.

5

На працягу дня

- Абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжных выстаў, куткоў па прафарыентацыі, кутка прававых ведаў.

1-3 паверхі

 

Адказныя за стэнды

6

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кіпель З.А.

7

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Прывітанне, школа!”

фае 1 паверх

8-11

Владыка Т.Ю.

Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

Владыка Т.Ю.

Кіпель З.А.

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце           Т.Ю.Владыка

свернуть

План субботы 14 сентября 2019 года

14.09.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 14 верасня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

 

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

 

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

 

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

 

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

 

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

 

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

9.00 - 9.45

Акцыя па аказанні дапамогі адзінокім састарэлым людзям  “Міласэрнасць”

мікрараён школы

10

Шачыкава А.В.

4

9.00- 9.45

Гульня-практыкум па правілах даружнага руху

Каб. №

 

1-4

Тумашэвіч Л.Р.

5

10.00-

10.45

Тэматычная экскурсія «Гісторыя Ільянскай школы»у школьным народным музеі “Ільянскія  далягляды”.

Музей

5-11

Маркевіч Л.Ф.

 

10.55-

11.40

Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года

Стадыён

1-11

Дуровіч Т.П.

6

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кіпель З.А.

7

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Асенняя дыскатэка”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце             Т.Ю. Владыка          

свернуть

План субботы 21 сентября 2019 года

21.09.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 21 верасня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3.

9.00-

12.35

І этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах.

 

4-11

Міхалёнак А.М.

4.

9.00 - 9.45

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

 

Владыка Т.Ю.

Кіпель З.А.

5.

9.00- 9.45

Майстар-клас “Падарункі восені”

Каб. №

 

1-4

Максімовіч Т.П

10.00-

10.45

Спартыўная эстафета “Дужы. Моцны. Спрытны”

Спартыўная зала

2-6

Маскаленка Т.Р.

10.00-

10.45

Тэматычная экскурсія «Вілейшчына як “калыска” старажытнага кнігадрукавання» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

Музей

5-11

Шушкевіч А.А.

10.55-

11.40

Калаж “Мы за мір” (у рамках міжнароднага дня Міру) (члены БРПА)

Каб. 106

члены БРПА

Юшко С.М.

6

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кіпель З.А.

7

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Асенняя дыскатэка”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

свернуть

План субботы 05 октября 2019 года

05.10.2019

План мерапрыемстваў

 шостага школьнага дня 5 кастрычніка 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3.

9.00 - 9.45

Спаборніцтвы па шахматах

Каб.104

6-8

Міхалькевіч І.І.

4.

9.00-

 9.45

Акцыя па аказанні дапамогі адзінокім састарэлым людзям “Спяшайся рабіць дабро” (БРПА)

Мікрараён школы

Члены БРПА

Юшко С.М.

10.00-

10.45

Тэматычная экскурсія «Яго імя носіць наша школа» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

Музей

2-5

Маркевіч Л.Ф.

На працягу дня

Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з Днём настаўніка

Мікрараён школы

5-11

Класныя кіраўнікі

10.50-

11.35

Падрыхтоўка памятак на тэму "Правілы бяспечных паводзін" (9-11)

Каб.№314

9-11

Кіпель З.А.

5

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Музыка нас яднае”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

6

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 12 октября 2019 года

12.10.2019

 План мерапрыемстваў

 шостага школьнага дня 12 кастрычніка 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

 

 

Наведванне новага драматычнага тэатра ў г.Мінску

г.Мінск

 

Шачыкава А.В.

3.

9.00 - 9.45

Спецвыпуск газеты “Далягляд”, буклетаў “Мая першая кніжка”, “Ільянскія перазвоны” да Дня маці.

Інфарм.

цэнтр

 

Юшко С.М.

4.

9.00-

 9.45

Піянербол

Спартыў.

зала

2-5

Максімовіч Т.П.

10.00-

10.45

Дзень здароўя “Вас выклікае Спартландыя”

Спартыўн. зала

6-11

Дуровіч Т.П.

На прац. дня

Тэматычная кніжная выстава «Пад зоркай маці»

 

 

Ільянская СІБ

10.50-

11.35

Конкурс чытальнікаў вершаў пра маці

Каб.314

5-8

Судніковіч Ж.С.

 

11.45-

12.30

Выстава малюнкаў “Лепшая за ўсіх на свеце – мамачка мая”

Фае 2 паверх

1-11

Максімовіч Т.П.

5

20.00-22.00

Дыскатэка “Хіты 2000-х”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

6

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка    

свернуть

План субботы 19 октября 2019 года

19.10.2019

План мерапрыемстваў

 шостага школьнага дня 19 кастрычніка 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

 

 

Спаборніцтвы “Восеньскі лёгкаатлетычня крос”

г.Вілейка

 

Дуровіч Т.П.

3.

9.00 - 9.45

“Самыя спрытныя”. Рухомыя гульні з мячом.

Спарт. зала

2-5

Філістовіч С.Р.

4.

9.00-

 9.45

Паседжанне членаў БРПА

Каб.№104

Член

БРПА

Юшко С.М.

10.00-

10.45

Часопіс “У свеце прафесій”

Каб.№312

6-9

Акуліч А.Р.

 

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.№301

 

Кіпель З.А.

10.50-

11.35

Лекторый для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з АПФР. "Сацыяльная адаптацыя дзяцей з АПФР"

Каб.№303

 

Шабуня Н.І.

 

11.45-

12.30

Экскурсія “У гасцях у бабулі Алены” ў музеі “Ільянскія далягляды”

музей

4-6

Маркевіч Л.Ф.

5

20.00-22.00

Вечар адпачынку “Спяваем разам”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

6

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка 

свернуть

План субботы 26 октября 2019 года

26.10.2019

План мерапрыемстваў

 шостага школьнага дня 26 кастрычніка 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3.

9.00 - 9.45

Акцыя па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны “Ветэран жыве побач”

Мікрараён школы

7

Акуліч А.Р.

4.

9.00-9.45

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

Спартыўная зала

3-6

Дуровіч Т.П.

10.00- 10.45

Пасяджэнне членаў БРСМ

Каб.№104

члены БРСМ

Юшко С.М.

На працягу дня

Выстава “Экспанат суботняга дня”

Фае 1 паверх

 

Маркевіч Л.Ф.

10.50-11.35

Круглы стол “Прыгажосць чалавека”

Каб.

№206

5-8

Шушкевіч А.А.

 

11.45-12.30

Падрыхтоўка памятак на тэму "Правілы бяспечных паводзін"

Каб №305

8-11

Кіпель З.А.

5

20.00-22.00

Дыскатэка “Танцавальны марафон”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

6

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 02 ноября 2019 года

02.11.2019

План мерапрыемстваў

 шостага школьнага дня 02 лістапада 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

2.

9.00 - 9.45

“Вясёлыя старты”, спартландыя

Спартыўная зала

1-4

Тумашэвіч Л.Р.

3.

9.00-

 9.45

Акцыя “Добрае сэрца”, шэфская дапамога адзінокім састарэлым людзям.

мікрараён школы

5

Сэсарава А.І.

10.00-

10.45

Прафарыентацыйная сустрэча “Сто дарог -- адна твая”

Каб.104

8-9

Юшко С.М.

На працягу дня

Выстава праваслаўнай літаратуры ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы 

 

 

Ільянская СІБ

 

10.50-

11.35

Тэматычная экскурсія «Ільянская Гута» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

музей

6-7

Маркевіч Л.Ф.

4

 

Вечар адпачынку “Музычная хваля”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю.Владыка                      

свернуть

Графік занятасці спартыўнай залы

02.09.2019

Графік занятасці спартыўнай залы

ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

на 2019/2020 навучальны год

 

 

Субота

Адказны

Работа спартыўных гурткоў

13.35 – 15.05 Валейбол

(дзяўчынкі)

15.15 -  16.45 Валейбол

(юнакі) 

Дуровіч Т.П.

 

Фізкультурна-аздараўленчая  і спартыўна-масавая  работа

9.00-12.00

17.00-19.00

 

Дуровіч Т.П.

 

Дзень здароўя (па графіку)

9.00-10.40

 (1-4 класы)

10.50-12.30

(5-11 класы) 

Настаўнікі пачатковых класаў

 

Дуровіч Т.П.

 

 

свернуть

Графік работы заняткаў па інтарэсах

02.09.2019

ГРАФІК

работы заняткаў па інтарэсах дзяржаўнай установы адукацыі

«Ільянская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця» на 2019/2020 навучальны год

 

Дні тыдня

Час работы

Назва гуртка

Профіль

Кіраўнік гуртка

субота

9.00-9.45

9.55-10.40

 

Асновы праваслаўнай культуры

Сацыяльна-педагагічны

Кіпель З.А.

9.55-10.40

10.50-11.35

У свеце колеру

Мастацкі

Максімовіч Т.П.

 

Намеснік дырэктара

па выхаваўчай рабоце                                            Т.Ю. Владыка

свернуть

Расписание работы кружков

02.09.2019

Расписание работы кружков

Вилейского районного центра дополнительного образования детей и молодежи

( 2019/ 2020 учебного года)

Название кружка

Ф.И.О. педагога дополнительного образования

День проведения занятий

Время работы педагога

Время проведения занятий

Номер кабинета

«Подготовка к олимпиаде по русскому языку» 

Шачикова Елена Вячеславовна 

суббота

9.50-11.50

10.00-10.45

10.55-11.40

315

«Подготовка к олимпиаде по математике»

Михалёнок Пётр Владимирович 

суббота

8.40-10.40

9.00-9.45

9.55-10.40

205

«Подготовка к олимпиаде по астрономии»

Михалёнок Пётр Владимирович 

суббота

10.40-12.40

10.50-11.35

11.45-12.30

310

«Волейбол»

(девочки)

Дурович Татьяна Петровна 

суббота

13.25-15.25

13.35-15.15

спортзал, стадион

«Волейбол»

(юноши)

Дурович Татьяна Петровна 

суббота

15.25-17.25

15.25-17.05

спортзал, стадион

«Подготовка к олимпиаде по химии»

Кипель Зоя Анатольевна

суббота

11.35-13.35

11.45-12.30

12.40-13.25

305

«Пешеходный туризм»

Михалькевич Иван Иванович

суббота

 

9.50-11.50

10.00-10.45

10.55-11.40

314

свернуть

План субботы 14 декабря 2019 года

10.12.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 14 снежня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. №311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб.№ 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. №310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па хіміі

Каб. №305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

 

Раённыя спаборніцтвы па баскетболе(фінал)

г.Вілейка

 

Дуровіч Т.П

9.00 – 9.45

Акцыя “Міласэрнасць”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям

Мікрараён школы

11

Владыка Т.Ю.

9.00-9.45

Дзень здароўя “Моцны, спрытны, умелы”

Спартыўная зала

1-4

Маскаленка Т.Р.

9.55-10.40

Гульня “Інтэлект-шоу”

Каб№202

4-7

Гаўрылік А.С

10.50-11.35

Стварэнне рэкламных лістовак “Правільны выбар – моцнае здароўе”

Каб.№ 104

5-9

Юшко С.М.

11.45-12.30

Тэматычная экскурсія «Паэты Вілейшчыны – члены ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная»

Музей школы

5-8

Шушкевіч А.А.

4

17.00-19.00

Вечар адпачынку “Сучасныя беларускія мелодыі”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План мерапрыемстваў шостага школьнага дня на 2019/2020 навучальны год дзяржаўнай установы адукацыі “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

Кожная субота

- Работа школьнага прэс-цэнтра

-  Работа заняткаў па інтарэсах

 

- Работа клуба “Цікавыя сустрэчы”, “Юныя экскурсаводы”

- Правядзенне факультатыўных заняткаў

- Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх (кожная трэцяя субота).

- Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

- Правядзенне стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў

Шушкевіч А.А. Педагогі дадатковай адукацыі

Шушкевіч А.А., Маркевіч Л.Ф.

Па асобным графіку

Кіпель З.А.

 

 

 

У адпав. з  графікам

 

У адпав. з  графікам

07.09

- Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху  «Увага, дзеці!»

- Акцыя “Добрае серца ветрэранам”

- Абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжных выстаў, куткоў па прафарыентацыі, кутка прававых ведаў.

- Мерапрыемствы ў класах у рамках Дня беларускага пісьменства.

- Рэйд «Сям'я»

 

- Вечар адпачынку “Прывітанне, школа!”

Кл. кіраўнікі 1-11 кл.

 

Владыка Т.Ю.

Адказныя за стэнды

 

 

Маскаленка Т.Р..

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл., Кіпель З.А.

У адпав. з  графікам

14.09

- Акцыя па аказанні дапамогі адзінокім састарэлым людзям  “Міласэрнасць”

- Гульня-практыкум па правілах даружнага руху

- Рэйд «Сям'я»

- Тэматычная экскурсія «Гісторыя Ільянскай школы»у школьным народным музеі “Ільянскія  далягляды”.

- Дзень здароўя,прысвечаны пачатку навучальнага года

 

- Вечар адпачынку “Асенняя дыскатэка”

Шачыкава А.В.

 

Тумашэвіч Л.Р.

Кіпель З.А..

Маркевіч Л.Ф.

 

 

 

Дуровіч Т.П.

 

У адпав. з  графікам  

21.09

- Рэйд “Сям’я”

- Калаж “Мы за мір” (у рамках міжнароднага дня Міру) (члены БРПА)

- Тэматычная экскурсія «Вілейшчына як “калыска” старажытнага кнігадрукавання» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Майстар-клас “Падарункі восені”

- Дыскатэка “Хіты 90-ых”

Кіпель З.А.

Юшко С.М.

 

Шушкевіч А.А.

 

 

 

Максімовіч Т.П.

У адпав. з  графікам

28.09

- Акцыя “Дом без адзіноты” у рамках міжнароднага дня пажылых людзей  

- Наведванне “Новага драматычнага тэатра г. Мінска”

- Віншаванне пажылых людзей, ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны «Дзень дабра і павагі»

- Збор членаў БРСМ

-  Эстафета думак “Асновы самарэгуляцыі асобы”.

- Вечар адпачынку “Музыка нас яднае”

Дземідкевіч А.С.

 

Шачыкава А.В.

 

Клас.кір.1-11 кл.

 

Юшко С.М.

Сэсарава А.І.

 

У адпав. з  графікам

05.10

- Акцыя па аказанні дапамогі адзінокім састарэлым людзям “Спяшайся рабіць дабро” (БРПА)

- Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з Днём настаўніка

- Падрыхтоўка памятак на тэму "Правілы бяспечных паводзін" (9-11)

- Тэматычная экскурсія «Яго імя носіць наша школа» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

Юшко С.М.

 

 

Кл.кір. 5-11 кл.

 

Кіпель З.А.

 

Маркевіч Л.Ф.

12.10

- Дзень здароўя “Вас выклікае Спартландыя”

- Тэматычная кніжная выстава «Пад зоркай маці»

- Конкурс чытальнікаў вершаў пра маці

- Выстава малюнкаў “Лепшая за ўсіх на свеце – мамачка мая”

- Спецвыпуск газеты “Далягляд”, буклетаў “Мая першая кніжка”, “Ільянскія перазвоны” да Дня маці.

- Дыскатэка “Хіты 2000-х”

Філістовіч С.Р.

Ільянская СІБ

 

Судніковіч Ж.С.

 

Максімовіч Т.П.

 

Шушкевіч А.А.

 

У адпав. з  графікам

19.10

- Паседжанне членаў БРПА

- Часопіс “У свеце прафесій”

- Лекторый для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця. "Сацыяльная адаптацыя дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця сярод аднагодкаў".

- Вечар адпачынку “Спяваем разам”

Юшко С.М.

Акуліч А.Р.

 

 

 

Шабуня Н.І.

У адпав. з  графікам

26.10

- Акцыя па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны “Ветэран жыве побач”

- Паседжанне членаў БРСМ

- Круглы стол “Прыгажосць чалавека”

- Дыскатэка “Танцавальны марафон”

Акуліч А.Р.

 

Юшко С.М.

Шушкевіч А.А.

У адпав. з  графікам

02.11

- Акцыя “Добрае сэрца”, шэфская дапамога адзінокім састарэлым людзям.

- Прафарыентацыйная сустрэча “Сто дарог- адна твая”.

- Выстава праваслаўнай літаратуры ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы  

- Тэматычная экскурсія «Ільянская Гута» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

- Вечар адпачынку “Музычная хваля”

Сэсарава А.І.

 

Юшко С.М.

 

Ільянская СІБ

 

 Маркевіч Л.Ф.

 

 

У адпав. з  графікам

09.11

- Акцыя “Міласэрнасць” па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім састарэлым людзям.

- Выстава дзіцячай літаратуры  ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы 

- Тэматычная экскурсія «Пісьменнікі Вілейшчыны і “Наша Ніва» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Дзень здароўя. “Спаборніцтвы па шашках”

- Акцыя “Звяжы шкарпэткі – выключы абагравальнік” (эканомія цяпла) у рамках работы клуба “Школьны Экаград”

- Вечар адпачынку “Здароўе - гэта здорава!”

Максімовіч Т.П.

 

 

Ільянская СІБ

 

Шушкевіч А.А.

 

 

Міхалькевіч І.І.

 

 

Кіпель З.А.

У адпав. з  графікам

16.11

-Акцыя “Шляхамі добрых спраў”

- Агульнашкольны бацькоўскі сход “Пазітыўны вопыт сямейнага выхавання”

- Абзорныя экскурсіі для бацькоў вучняў у школьных народных музеях «Вілейшчына літаратурная», «Ільянскія далягляды»

- Сустрэча з інспектарам ІСН "Што рабіць, калі ты патрапіў у складаную жыццёвую сітуацыю?"

Шушкевіч А.А.

 

Владыка Т.Ю.

 

Шушкевіч А.А. 

Маркевіч Л.Ф.

 

Кіпель З.А

23.11

-Акцыя “Міласэрнасць”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Паседжанне членаў БРСМ

- Мерапрыемства ў рамках тыдня “Скажы наркотыкам НЕ!”

- Экскурсія ў храм св.Прарока Ільі

- Дыскатэка “Да пабачэння, Восень”

Тумашэвіч Л.Р.

 

Юшко С.М.

Дземідкевіч А.С.

 

Кіпель З.А.

У адпав. з  графікам

30.11

 - Акцыя “Клопат”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Выстава “Восень – пагод восемь"

- Калаж да міжнароднага дня прафілактыкі СНІД

- Прафілактычная акцыя “За бяспеку разам”

- Вечар адпачынку “Музычны калейдаскоп”

Маскаленка Т.Р.

 

Анасовіч Г.А.

Шачікава А.В.

Кіпель З.А.

У адпав. з  графікам

07.12

- Інфармацыйная праграма “Дзень правоў чалавека (10 снежня)”. 

- Дабрачынная скарбонка ў рамках Дня інвалідаў “Падары радасць дзецям”.

- Прагляд відэароліка “Беларускаму дзяржаўнаму запаведніку “Белавежская пушча” 80 год”

- Тэматычная экскурсія «Вайна і лёсы ільянцаў» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

-Дыскатэка “Хіты 80-тых”

Кіпель З.А.

 

Юшко С.М.

 

Владыка Т.Ю..

 

 

Маркевіч Л.Ф.

 

 

У адпав. з  графікам

14.12

- Акцыя “Міласэрнасць”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Дзень здароўя “Моцны, спрытны, умелы”

- Віртуальнае падарожжа “Гарады-героі Беларусі”

- Тэматычная экскурсія «Паэты Вілейшчыны – члены ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі» у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Стварэнне рэкламных лістовак “Правільны выбар – моцнае здароўе”

-Вечар адпачынку “Сучасныя беларускія мелодыі”

Владыка Т.Ю.

 

Маскаленка Т.Р..

Тумашэвіч Л.Р.

 

Шушкевіч А.А.

 

 

 

Юшко С.М.

 

 

У адпав. з  графікам

21.12

- Акцыя “Добрае сэрца”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Гульня “Інтэлект-шоу”

- Дзень здароўя. Дзень гандбаліста.

- Паседжанне членаў БРПА

-Дыскатэка “Сучасныя рытмы”

Шачыкава А.В.

 

Гаўрылік А.С.

Дуровіч Т.П.

Юшко С.М.

У адпав. з  графікам

28.12

-Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года (аказанне дабрачыннай дапамогі дзецям з малазабяспечаных сем’яў)  

- Творчая майстэрня “Фабрыка Дзеда Мароза”

- Віншаванне з Новым годам і Калядамі падшэфных.

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” «Вайна і лёсы ільянцаў» (5-8)

- Дыскатэка-карнавал “Навагодняя казка”

Кіпель З.А.

 

 

 

Судніковіч Ж.С.

Кл. кіраўн. 5-11 кл.

 

 

Маркевіч Л.Ф.

 

У адпав. з  графікам

04.01

- Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года (аказанне дабрачыннай дапамогі дзецям з малазабяспечаных сем’яў) 

-Акцыя “Асцярожна, лёд!”

-Зімовыя спартыўныя гульні і спаборніцтвы

- Конкурс малюнкаў “Мы малюем зіму”

Кіпель З.А.

 

 

 

Класныя кіраўнікі

Дуровіч Т.П.

Філістовіч С.Р.

11.01

-Працоўная акцыя “Клопат” па аказанні дапамогі педагогам-пенсіянерам, ветэранам ВАВ, пажылым людзям.

- Тэматычная экскурсія «Халакост на Вілейшчыне» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

- Гутарка “Залежнасць віртуальная, небяспека рэальная”.

-Вечар адпачынку “Прайшлі калядкі ….”

Юшко С.М.

 

 

Маркевіч Л.Ф..

 

 

Кіпель З.А..

 

У адпав. з  графікам

18.01

-Працоўная акцыя “Клопат” па аказанні дапамогі педагогам-пенсіянерам, ветэранам ВАВ, пажылым людзям.

- Агульнашкольны бацькоўскі сход “Фарміраванне здаровага ладу жыцця, адказных і бяспечных паводзін”.

- Дзень здароўя. Фізкультурнае свята «Здравствуй, зимушка-зима!»

Дземідкевіч А.С.

 

 

Владыка Т.Ю.

 

 

Максімовіч Т.П.

 

25.01

- Акцыя “Міласэрнасць”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

- Практычны занятак «Пакуль бяда не ўвайшла ў дом ...»

- Тэматычная экскурсія «Творчасць Клаўдзіі Дубовік»у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Дзень здароўя “Дзень хакеіста”

- Вечар адпачынку “Зімовыя пасядзелкі”

Акуліч А.Р.

 

 

Кіпель З.А.

 

Шушкевіч А.А.

 

 

Дуровіч Т.П.

У адпав. з  графікам

01.02

- Мерапрыемствы дзіцячых аб’яднанняў, прысвечаныя Дню юнага героя-антыфашыста (8 лютага)

- Падрыхтоўка і ўдзел у раённым этапе абласной алімпіяды па ПДР

-Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

- Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

- Вечар сустрэчы з выпускнікамі

Юшко С.М.

 

 

Акуліч А.Р.

 

Шушкевіч А.А.

 

Маркевіч Л.Ф.

 

Владыка Т.Ю.

08.02

- Акцыя “Міласэрнасць”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

-Мерапрыемствы дзіцячых аб’яднанняў школы: Акцыя “Здай макулатуру – вырасці дрэва”

- Гульнявы занятак “Акіян прафесій”

- Тэматычная экскурсія «Гісторыя Ільі» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

-Вечар адпачынку “Танцуем вальс”

Сэсарава А.І.

 

 

Юшко С.М.

 

Гаўрылік А.С.

Маркевіч Л.Ф.

 

 

У адпав. з  графікам

15.02

- Акцыя “Добрае сэрца”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны. 

- Калаж да дня святога Валянціна

-Тэматычная дыскатэка “Дзень святога Валянціна”

Владыка Т.Ю.

 

 

Дземідкевіч А.С.

 

У адпав. з  графікам

22.02

- Спаборніцтва да Дня Абаронцаў Айчыны

- Гадзіна дзіцячай творчасці (выраб падарункаў да 23 Лютага)

- Экскурсія  «Паэт і драматург Вікенцій Дунін-Марцінкевіч і Вілейшчына»

- Вечар адпачынку. Конкурсная праграма “Будучыя Абаронцы”

Дуровіч Т.П.

Максімовіч Т.П.

 

Шушкевіч А.А.

 

У адпав. з  графікам

 

29.02

- Віктарына для акцябрат “У краіне беларускіх казак”

- Прагляд і абмеркаванне  відэафільмаў прафілактычнай накіраванасці

- Калаж “Не наркотыкам”

- Выстава, прысвечаная Сусветнаму дню пісьменніка (3 сакавіка)

-Вечар адпачынку “Скажы наркотыкам – не!”

Юшко С.М.

 

Кіпель З.А.

 

Шачыкава А.В.

Шушкевіч А.А.

 

У адпав. з  графікам

07.03

- Дзень здароўя “А ну-ка, дзяўчынкі!”

- Акцыя “Клопат”

- Гадзіна дзіцячай творчасці: выраб віншавальных падарункаў

- Вечар адпачынку “А ну-ка, дзяўчынкі!”

Дуровіч Т.П.

Владыка Т.Ю.

Юшко С.М.

 

У адпав. з  графікам

14.03

- Акцыя “Дом без адзіноты” па аказанні дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.- - - Паседжанне членаў БРСМ

- Дзень здароўя “Спартыўныя эстафеты”

- Урачыстае мерапрыемства “Я – грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

Шушкевіч А.А.

 

Юшко С.М.

Дуровіч Т.П.

Шабуня Н.І.

 

21.03

- Літаратурныя чытанні, прысвечаныя Сусветнаму дню паэзіі (21 сакавіка)

- Завочная экскурсія на мемарыяльны комплекс “Хатынь”, “Лінія Сталіна”

- Наведванне “Новага драматычнага тэатра г. Мінска”

- Тэматычная экскурсія ў школьны народны краязнаўчы музеі «Ільянскія далягляды”

 “Водгукі ліхалецця” у рамках Дня Хатыні (22.03)

-Дыскатэка “Шлягеры 90-ых”.

Шушкевіч А.А.

 

Акуліч А.Р.

 

Шачыкава А.В.

 

Маркевіч Л.Ф..

 

 

 

У адпав. з  графікам

28.03

- Гадзіна Зямлі (30 сакавіка) (5-7 кл.)

- Выстава літаратуры ў бібліятэцы “Дзве сястры – Беларусь і Расія”

- Конкурс вершаў, прысвечаны Дню яднання народаў Беларусі і Расіі «Моцныя адзінствам»

- Вечар адпачынку “Быць здаровым – гэта весела!”

Кіпель З.А.

Бібліятэка СІБ

 

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

У адпав. з  графікам

04.04

- Падрыхтоўка да алімпіяды па прававых ведах

- Акцыя “Міласэрнасць” па аказанні дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Акцыя “Абеліск”

Кіпель З.А.

Тумашэвіч Л.Р.

 

Юшко С.М.

11.04

- Агульнашкольны бацькоўскі сход “Прафілактыка дэвіянтных паводзін у непаўнаетніх”

-Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” “Іх імёны ў сэрцы захаваем. Салдаты Перамогі.” 

Владыка Т.Ю.

 

 

 

Маркевіч Л.Ф..

 

 

18.04

Акцыя “Добрае сэрца”: аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям.

- Акцыя Дзень Зямлі” у рамках Міжнароднага Дня Зямлі (22 красавіка)

- Выстава ў бібліятэцы да Сусветнага дня кнігі (23 красавіка).

- Сход членаў БРСМ

- Дзень здароўя “Дзень футбаліста”

-Вечар адпачынку, прысвечаны Дню моладзі.

Шачыкава А.В.

 

 

Кіпель З.А.

 

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

Юшко С.М.

Дуровіч Т.П.

У адпав. з  графікам

25.04

-Акцыя “Рука дапамогі”, аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям.

- Суботнік

- Дыскатэка “Музычны калейдаскоп”

Юшко С.М.

 

 

Владыка Т.Ю.

У адпав. з  графікам

02.05

- Падрыхтоўка Вахты памяці, святочных мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Перамогі “Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны”.

- Акцыя “Кветкі ветэранам” (выраб віншавальных паштовак, падарункаў)

-Акцыя “Ветэран жыве побач”: аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды” «Вогненныя вёскі»

Юшко С.М.

 

 

 

 

Анасовіч Г.А.

 

Максімовіч Т.П.

 

Маркевіч Л.Ф..

 

 

16.05

-Дзень здароўя “Вас выклікае Спартландыя”

- Збор піянерскай дружыны “Я – піянер сваёй краіны», прысвечаны  Дню піянерскай дружбы (19.05).

-Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі “Вілешчына літаратурная” «Пісьменнікі Вілейшчыны пра Вялікую Айчынную вайну»

- Наведванне “Новага драматычнага тэатра г. Мінска”

-Вечар адпачынку “Нам песня жыць і працаваць дапамагае!”

Філістовіч С.Р.

Юшко С.М.

 

 

Шушкевіч А.А.

 

 

 

 

У адпав. з  графікам

23.05

- Школьныя музеі прапануюць (да міжнароднага дня музеяў – 18.05).

- Сустрэча з медработнікамі па тэме прафілактыкі шкодных звычак

-Дзень здароўя і спорту, прысвечаны да заканчэння навучальнага года

Шушкевіч А.А.,

Маркевіч Л.Ф..

Кіпель З.А.

 

Дуровіч Т.П.

 

30.05

- Урачыстая лінейка, прысвечаная заканчэнню навучальнага года

- Агульнашкольны бацькоўскі сход “Аб арганізацыі аздараўлення дзяцей у летні перыяд 2020 года”

 

Юшко С.М.

 

Владыка Т.Ю..

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                     Т.Ю. Владыка  

свернуть

План субботы 07 декабря 2019 года

05.12.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 07 снежня 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-

11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

 

Наведванне Новага драматычнага тэатра

г.Мінск

9-11

Владыка Т.Ю.

9.00 - 9.45

Працоўны дэсант “Чысціня нашай школы”

школа

1-11

Класныя кіраўнікі 1-11

9.00-

 9.45

Прагляд відэароліка “Беларускаму дзяржаўнаму запаведніку “Белавежская пушча” 80 год”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

10.50-

11.35

Інфармацыйная праграма “Дзень правоў чалавека (10 снежня)”

Каб. 305

1-9

Кіпель З.А..

11.45-

12.30

Тэматычная экскурсія «Вайна і лёсы ільянцаў» ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”

Музей школы

4-7

Маркевіч Л.Ф.

4

17.00-

19.00

Дыскатэка “Хіты 80-тых”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 30 ноября 2019 года

27.11.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 30 лістапада 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

10.00-

11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І.

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

9.00 - 9.45

Акцыя “Клопат”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

мікрараён школы

7

Акуліч А.Р.

9.00-

 9.45

Піянербол

 

Спартыўная зала

1-4

Максімовіч Т.П.

10.00- 10.45

Калаж да міжнароднага дня прафілактыкі СНІД

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

10.50-

11.35

Выстава “Восень – пагод восем"

Каб. 102

1-4

Анасовіч Г.А.

11.45-

12.30

Прафілактычная акцыя “За бяспеку разам”

Каб.305

1-11

Кіпель З.А.

4

17.00-

19.00

Вечар адпачынку “Музычны калейдаскоп”

фае 1 паверх

7-11

У адпав. з  графікам  

5

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                      

свернуть

План субботы 23 ноября 2019 года

22.11.2019

План мерапрыемстваў

 на суботу 23 лістапада 2019 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

9.00-10.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

 

 

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00-10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 311

6-9

Кіпель З.А.

9.55-11.35

У свеце колеру

каб. № 212

1-9

Максімовіч Т.П.

9.00-10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

каб.№

205

6-7

Міхалёнак П.У.

         

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па

астраноміі

каб. № 310

6-10

Міхалёнак П.У.

10.00-

11.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб. №

315

6-11

Шачыкава А.В.

         

10.00-

11.40

Пешаходны турызм

Каб.№314

5-9

Міхалькевіч І.І

11.45-

13.25

Падрыхтоўка да алімпіяды па

хіміі

Каб. № 305

9-10

Кіпель З.А.

13.35-

15.15

Валейбол (дзяўчынкі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

15.25-

17.05

Валейбол (юнакі)

Спартыўная зала

8-11

Дуровіч Т.П.

3

 

2 этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах

г.Вілейка

9-11

Дуровіч Т.П.

 

Прафарыентацыйная сустрэча “Марафон прафесій”

Г.Вілейка

9-11

Шушкевіч А.А.

4

9.00 - 9.45

“Мой сябар мяч”

Спарт. зала

1-4

Маскаленка Т.Р.

9.00-9.45

Акцыя “Міласэрнасць”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

Мікрараён школы

5

Сэсарава А.І.

10.00-

 10.45

Паседжанне членаў БРСМ

Каб.№104

Члены

БРСМ

Юшко С.М.

10.00-

10.45

Мерапрыемства ў рамках тыдня “Скажы наркотыкам НЕ!”

Каб.№312

6-9

Дземідкевіч А.С.

9.00-11.00

Экскурсія ў храм св.Прарока Ільі

 

1-9

Кіпель З.А.

5

20.00-22.00

Дыскатэка “Да пабачэння, Восень”

фае 1 паверх

8-11

У адпав. з  графікам  

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                        Т.Ю. Владыка                     

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть