Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Шосты школьны дзень (галерэя)

01.10.2022
Экскурсия в школьный народны музей "Ильянские далягляды" "В гостях у бабули Алены"

Круглый стол "Закон и совесть"

Участие принимали две команды. Были проведены конкурсы. Законы прошлого и настоящего; законы в русских пословицах; работали над обязанностями школьников, где в словах вместо точек вставляли гласные буквы, также работали над созданием кодекса и законов класса.

Во время путешествия ребята узнали, что человечество прошло долгий путь, чтобы понять, что законы необходимы для жизни.

Мероприятие "Я этот край Родиной зову". Дети начальных классов в игровой форме отвечали на вопросы, разгадывали ребусы, кроссворды. 

Всё это содейсвовало формированию активной личности, гражданина своей страны.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 01 кастрычніка 2022 года

27.09.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

9.00 – 12.30

1 этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах

Каб.205

4-9

Міхалёнак А.М.

3

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5 і 8

Маркевіч Л.Ф.

9.00 – 10.40

Патрыёт

Каб.204

3-7

Новік В.В.

9.00 – 10.40

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 305

4-7

Кіпель З.А.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

10.05 – 11.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

5-7

Буслаўскі А.В.

12.05 – 13.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

9-11

Буслаўскі А.В.

4

9.00- 9.45

Віктарына «Я гэты край Радзімаю заву»

Каб.212

2-4

Маскаленка Т.Р.

5

10.00- 10.45

Наведванне школьнага музея «У гасцях у бабулі Алены»

Каб. 207

 

5,8

Сэсарава А.І.

6

9.00- 9.45

Круглы стол «Закон і сумленне»

Каб.313

10

Акуліч А.Р.

7

11-00

12.00

Акцыя “Памяць”. Работа на мемарыяльным комплексе “Генацыд”

Мікрараён школы

валанцёры

Новік В.В.

8

На працягу дня

Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з Днём настаўніка

Мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 5-11кл.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

24.09.2022

Семья - великая ценность, созданная человечеством за весь период его существования. Центром воспитания подрастающего поколения была и остаётся именно семья. Пример старшего поколения влияет на формирование жизненного опыта детей. Только эмоционально уравновешенные и любящие родители формируют у ребенка доброе и заботливое отношение к людям. Воспитание культуры общения и уважение к взаимоотношениям в семье, умения правильно построить эти взаимоотношения - основные цели субботнего мероприятия "Семья - всему начало".

 

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 24 верасня 2022 года

20.09.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

9.00 – 12.30

1 этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах

Каб.205

4-9

Міхалёнак А.М.

3

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5 і 8

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 305

4-7

Кіпель З.А.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

10.05 – 11.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

5-7

Буслаўскі А.В.

12.05 – 13.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

9-11

Буслаўскі А.В.

4

 

Удзел у праекце “Новы тэатр”

г.Мінск

7,9

Шачыкава А.В.

5

9.00- 9.45

Спартыўнае мерапрыемства «Здаровы я – здаровая сям’я»

Спарт.зала

2-4

Філістовіч С.Р.

6

9.00- 9.45

Інтэрактыўны занятак «Сям'я ўсяму пачатак»

Каб.104

11

Юшко С.М.

7

 

Наведванне музея “Першай сусветнай вайны” ў Заброддзі

музей

Калек.школы

Владыка Т.Ю.

8

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

17.09.2022

З вялікім задавальненнем навучэнцы 3 класа прынялі ўдзел у гульні “Хто я?”

У час гульні дзеці праявілі знаходлівасць, узаемаразуменне, зацікаўленасць прафесіямі, якія былі адлюстраваны на картках. Затым навучэнцы паспрабавалі сябе ў ролі цырульнікаў, мадэлюючы прычоскі для намалёваных лялек з прыроднага матэрыялу.

Усе засталіся з добрым настроем і задаволеныя вынікам сваёй працы.

Выбар прафесіі - складаны і адказны крок у жыцці кожнага чалавека. Ад прадуманага выбару прафесіі шмат у чым залежыць будучы лёс. Па гэтай прычыне тэма класнай гадзіны ў 9 класе, якая адбылася 17 верасня, была абрана прафарыентацыя. Галоўная мэта – фарміраванне ў навучэнцаў уяўленняў аб разнастайнасці прафесій.
Мерапрыемства прайшло ў форме прэзентацыі “Парад прафесій”. Падчас падрыхтоўкі і правядзення навучэнцы пазнаёміліся з папулярнымі прафесіямі. Вучні расказалі аднакласнікам пра выбраную імі спецыяльнасць, а таксама прадставілі касцюмы. Напрыканцы ўсе прыйшлі да высновы, што “ўсе прафесіі важныя, усе прафесіі патрэбныя.
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 17 верасня 2022 года

13.09.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5 і 8

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 305

4-7

Кіпель З.А.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

7 і 9

Шачыкава А.В.

10.05 – 11.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

5-7

Буслаўскі А.В.

 

12.05 – 13.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

9-11

Буслаўскі А.В.

3

10.00 – 11.00

Калаж «Мы за мір» (у рамках міжнароднага дня Міру) (члены БРПА)

Члены БРПА

Каб.

302

Рудніцкая А.Я.

4

9.00- 9.45

Гулявы занятак «Вясёлка прафесій»

Каб.215

2-4

Максімовіч Т.П.

5

9.00- 9.45

Вусны  журнал  «У свеце прафесій»

Каб.206

9

Шушкевіч А.А.

6

9.00-13.00

Шкаліяда

г.Вилейка

5,6

Буслаўскі А.В.

7

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

10.09.2022

Сонейка і свежае  паветра – сябры здароўя. Гэта другакласнікі добра ведаюць. Таму і імкнуцца праводзіць апошнія асеннія цёплыя дзянькі на карысць здароўю. Як хораша сабрацца разам на школьным двары і пагуляць у знаёмыя рухомыя гульні! Зарад бадзёрасці і добрага настрою на наступны вучэбны тыдзень забяспечаны!

У рамках  Дня нараджэння АА «Беларуская рэспубліканская піянерская арганізацыя» вучні школы  прынялі ўдзел у форуме дзіцячых

ініцыятыў «Дзеці. Сяброўства. Вольны час»    

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 10 верасня 2022 года

07.09.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.55-11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 305

3-9

Кіпель З.А.

3

На прац.дня

Акцыя «Добрае сэрца ветрэранам»

 

Мікрараён школы

валанцёры

Рудніцкая А.Я.

4

9.00- 9.45

Гульнявая прагулка «Сцяжынкамі здароўя»

Каб.213

2-4

Гаўрылік А.С.

5

9.00- 9.45

Круглы стол «Здароўе – шлях да поспеху»

Каб. 315

 

7

Шачыкава А.В.

6

10.00-11.00

Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года

стадыён

 

Буслаўскі А.В.,

Філістовіч С.Р.

7

11.00-12.00

Шкаліяда

стадыён

5,6

Буслаўскі А.В.

8

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

9

На працягу дня

Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху  «Увага, дзеці!»

 

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.

10

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

03.09.2022
Гульнявы занятак "Мне выпала тут нарадзіцца"
Мерапрыемства "Я вырас тут і край мне гэты дарагі"
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 03 верасня 2022 года

01.09.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.55-11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 305

3-9

Кіпель З.А.

3

9.00 – 10.30

Агульнашкольны бацькоўскі сход

Актавая зала

 

Владыка Т.Ю.

4

9.00- 9.45

Гульнявы занятак «Мне выпала шчасце тут нарадзіцца»

Каб.212

2-4

Маскаленка Т.Р.

5

9.00- 9.45

Мерапрыемства  «Я вырас тут і край мне гэты дарагі!»

Каб. 207

 

5,8

Сэсарава А.І.

6

9.00- 9.45

Турнір «Я - грамадзянін Рэспублікі Беларусь»

 

 

 

7

10.55-

11.40

Абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжных выстаў, куткоў па прафарыентацыі, кутка прававых ведаў

школа

 

Адказныя за стэнды

 

8

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

9

На працягу дня

Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху  «Увага, дзеці!»

 

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.

10

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

ПЛАН мерапрыемстваў шостага школьнага дня на І паўгоддзе 2022/2023 навучальны год дзяржаўнай установы адукацыі «Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця»

01.09.2022

Дата

Мерапрыемствы

Адказныя

Кожная субота

- Работа школьнага прэс-цэнтра

-  Работа заняткаў па інтарэсах

 

- Работа клуба “Цікавыя сустрэчы”, “Юныя экскурсаводы”

- Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх (кожная трэцяя субота).

- Работа настаўніцка - бацькоўскага патруля

- Правядзенне стымулюючых і падтрымліваючых заняткаў

Шушкевіч А.А. Педагогі дадатковай адукацыі

Шушкевіч А.А.,  Маркевіч Л.Ф.

 

Кіпель З.А.

 

У адпав. з  графікам

 

У адпав. з  графіка

03.09

- Агульнашкольны бацькоўскі сход

- Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху  «Увага, дзеці!»

-Абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжных выстаў, куткоў па прафарыентацыі, кутка прававых ведаў.

-  Гульнявы занятак «Мне выпала шчасце тут нарадзіцца»

- Мерапрыемства  «Я вырас тут і край мне гэты дарагі!»

- Турнір «Я - грамадзянін Рэспублікі Беларусь»

- Рэйд «Сям'я»

 

Владыка Т.Ю.

Кл. кіраўнікі 1-11 кл.

 

Адказныя за стэнды

 

 

Маскаленка Т.Р.

 

Сэсарава А.І.

 

Акуліч А.Р.

Кл. кіраўнікі 1-11кл., Кіпель З.А.

10.09

- Гульнявая прагулка «Сцяжынкамі здароўя»

- Круглы стол «Здароўе – шлях да поспеху»

- Рэйд «Сям'я»

 

- Акцыя «Добрае сэрца ветрэранам»

- Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года

Гаўрылік А.С.

Шачыкава А.В.

 Кл. кіраўнікі 1-11кл., Кіпель З.А..

Педагог-арганізатар

Буслаўскі А.В.,

Мельнікаў В.А.

17.09

- Рэйд «Сям’я»

 - Калаж «Мы за мір» (у рамках міжнароднага дня Міру) (члены БРПА)

- Гулявы занятак «Вясёлка прафесій»

- Вусны  журнал  «У свеце прафесій»

Кіпель З.А.

Педагог-арганізатар

 

Максімовіч Т.П.

Шушкевіч А.А.

24.09

- Спартыўнае мерапрыемства «Здаровы я – здаровая сям’я»

- Мерапрыемства «Сям'я ўсяму пачатак»

-

- Збор членаў БРСМ

Акуліч А.Р.

 

Юшко С.М.

Кіпель З.А.

Педагог-арганізатар

01.10

- Віктарына «Я гэты край Радзімаю заву»

- Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з Днём настаўніка

- Наведванне школьнага музея «У гасцях у бабулі Алены»

- Круглы стол «Закон і сумленне»

- Акцыя “Памяць”. Работа на мемарыяльным комплексе “Генацыд”

Маскаленка Т.Р.

 

Кл.кір. 5-11 кл.

Сэсарава А.І.

 

Акуліч А.Р.

 

Новік В.В.

08.10

- Дзень здароўя «Вас выклікае Спартландыя»

 

- Тэматычная кніжная выстава «Пад зоркай маці»

- Занятак «Мой рэжым дня»

- Калаж  «Сакрэты здаровага харчавання»

- Выпуск буклетаў “Мая першая кніжка”, “Ільянскія перазвоны” да Дня маці.

Буслаўскі А.В.,

Філістовіч С.Р.

Ільянская СІБ

Гаўрылік А.С.

Шачыкава А.В.

 

Шушкевіч А.А.

15.10

- Паседжанне членаў БРПА

- Інтэрактыўны занятак «Першыя крокі да выбару прафесіі»

- Конкурс чытальнікаў вершаў пра маці

- Прафарыентацыйная экскурсія  «Прафесіі нашых мам»

- Спецвыпуск газеты “Далягляд” да Дня маці

Педагог-арганізатар

Максімовіч Т.П.

 

Судніковіч Ж.С.

 

Шушкевіч А.А.

Педагог-арганізатар

22.10

- Эстафты «Тата мама, я – спартыўная сям’я»

- «Адпачываем усёй сям'ёй », выпуск фотагазеты

-

- Паседжанне членаў БРСМ

- Акцыя па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны «Ветэран жыве побач»

Філістовіч С.Р.

Юшко С.М.

Кіпель З.А.

Педагог-арганізатар

Новік В.В.

 

29.10

- Акцыя «Добрае сэрца», шэфская дапамога адзінокім састарэлым людзям.

- Выстава праваслаўнай літаратуры ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы  

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі «Ільянскія далягляды».

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Лекторый для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця. «Сацыяльная адаптацыя дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця сярод аднагодкаў».

- Падвядзенне вынікаў творчых конкурсаў. Узнагароджанне пераможцаў і ўдзельнікаў

Новік В.В.

 

Ільянская СІБ

 

 Маркевіч Л.Ф.

 

 

Шушкевіч А.А.

 

 

Шабуня Н.І.

 

 

Владыка Т.Ю.

05.11

- Гульнявы занятак «Я ў свеце права»

- Віртуальнае падарожжа «Замкі Беларусі»

- Акцыя «Шляхамі добрых спраў»

- Дыскусія «Мы-патрыёты!»

Маскаленка Т.Р.

Сэсарава А.І.

Педагог-арганізатар

Акуліч А.Р.

12.11

- Агульнашкольны бацькоўскі сход

- Калаж  «Мы здаровымі расцём»

- Гутарка «Дзеці і кап’ютар: шкода ці карысць разумнай машыны»

Сустрэча з інспектарам ІСН «Што рабіць, калі ты патрапіў у складаную жыццёвую сітуацыю?»

- Дзень здароўя.

Владыка Т.Ю.

Гаўрылік А.С.

Шачыкава А.В.

  

Кіпель З.А

 

Буслаўскі А.В.,

Філістовіч С.Р.

19.11

- Акцыя «Міласэрнасць» па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім састарэлым людзям.

- Выстава дзіцячай літаратуры  ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы 

- Квест-гульня «Такія розныя прафесіі»

- Экскурсія  ў  Цэнтр атамнай энергетыкі г.Мінска

Новік В.В,

 

 

Ільянская СІБ

 

Максімовіч Т.П.

Шушкевіч А.А.

26.11

 - Паседжанне членаў БРСМ

- Спартыўныя спаборніцтвы «Сямейныя рэкорды»-   - Калаж да міжнароднага дня прафілактыкі СНІД

- «Міс Восень», конкурс

- Дабрачынная скарбонка ў рамках Дня інвалідаў «Падары радасць дзецям».

Педагог-арганізатар

Філістовіч С.Р.

Педагог-арганізатар

Юшко С.М.

 

Кіпель З.А.

03.12

- Мерапрыемства ў рамках тыдня «Скажы наркотыкам НЕ!»

- Конкурс дзіцячай творчасці  «Я люблю цябе, Беларусь»

- Гульня-віктарына «Мая чароўная Беларусь»

- Інтэлектуальная гульня  «Знаўцы»

- Паседжанне членаў БРПА

Кіпель З.А.

 

Маскаленка Т.Р.

Сэсарава А.І.

Акуліч А.Р.

Педагог-арганізатар

10.12

- Дзень здароўя «Моцны, спрытны, умелы»

 

- Конкурсная праграма «Бяспечная зіма»

- Квэст-гульня «Жыццё без шкодных звычак»

- Стварэнне рэкламных лістовак «Правільны выбар – моцнае здароўе»

- Інфармацыйная праграма «Дзень правоў чалавека (10 снежня)»

Буслаўскі А.В.,

Філістовіч С.Р.

Гаўрылік А.С.

Шачыкава А.В.

Педагог-арганізатар

 

Кіпель З.А., педагог сацыяльны

17.12

- Акцыя «Добрае сэрца», аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

- Гулявы занятак «Вясёлка прафесій»

- Завочнае падарожжа «Яны вучыліся ў нашай школе»

- Паседжанне членаў БРПА

Новік В.В.

 

Максімовіч Т.П.

Шушкевіч А.А.

 

Педагог-арганізатар

24.12

-Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года

- Спартыўнае свята «Багатырскія пацешкі»

- Віншаванне з Новым годам і Калядамі падшэфных.

- Дыскатэка-карнавал «Навагодняя казка»

- Стварэнне буклета  для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця. «Сацыяльная адаптацыя дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця сярод аднагодкаў».

- «Цуды здараюцца», майстэрня

Кіпель З.А.

 

Філістовіч С.Р.

Кл. кіраўн. 5-11 кл.

У адпав. з  графікам

 

Шабуня Н.І.

Юшко С.М.

31.12

 Дабрачынная акцыя «Нашы дзеці», прымеркаваная да Новага года

- Віншаванне з Новым годам і Калядамі падшэфных.

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі «Ільянскія далягляды».

- Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

- Падвядзенне вынікаў творчых конкурсаў. Узнагароджанне пераможцаў і ўдзельнікаў

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

 

Маркевіч Л.Ф.

 

Шушкевіч А.А.

 

Владыка Т.Ю

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 28 мая 2022 года

24.05.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00- 9.45

Гутарка ”Лабірынт прафесій”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

3

9.00 -11.00

Рэпетыцыя свята “Апошняга званка”

 

7,11

Владыка Т.Ю.

Сэсарава А.І.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

5

10.00 – 10.40

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

2-9

Шушкевіч А.А.

6

10.40 – 11.25

Працоўны дэсант “Экалогія школьнага двара”

Школьны двор

10

Юшко С.М.

7

10.50 – 11.30

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

2-9

Маркевіч Л.Ф.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 21 мая 2022 года

17.05.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 – 12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00 – 13.00

Удзел у навукова-практычнай канферэнцыі

г.Вілейка

удзельнікі

Кіпель З.А.

Радаванавіч Т.Г.

3

9.00- 9.45

Конкурс чытальнікаў “Паклонімся тым гадам”

Каб.206

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Філістовіч С.Р.

5

10.00 – 10.40

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.305

бацькі

Кіпель З.А.

6

10.45 – 11.30

Дзень здароўя і спорту, прысвечаны да заканчэння навучальнага года

Стадыён (спарт.зала)

2-9

Філістовіч С.Р.

7

10.00 – 11.00

Збор піянерскай дружыны “Я – піянер сваёй краіны», прысвечаны  Дню піянерскай дружбы (19.05)

Рэсурс.

цэнтр

Члены БРПА

Тумашэвіч А.А.

8

9.00 – 13.00

Раённыя спаборніцтвы па футболе

г.Вілейка

3-8

Буслаўскі А.В.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 7 мая 2022 года

04.05.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

10.00 –

10.50

Падрыхтоўка Вахты памяці, святочных мерапрыемстваў, прысвечаных Дню Перамогі

Акт.зала

Члены БРПА

Тумашэвіч А.А.

3

9.00 - 9.45

Мерапрыемства “Пісьмы з фронту” на базе краязнаўчага народнага музея “Ільянскія далягляды”

Каб.314

6

Шачыкава А.В.

Маркевіч Л.Ф.

4

9.00 - 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-4

Гаўрылік А.С.

5

10.00 – 11.00

Акцыя “Кветкі ветэранам” (выраб віншавальных паштовак, падарункаў)

Каб.215

1-6

Максімовіч Т.П.

6

11.00 – 11.50

Акцыя “Ветэран жыве побач”: аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

Мікрараён школы

Валанцёрскі атрад

Буслаўскі А.В.

7

22.00 - 24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

30.04.2022

Круглый стол "Добро и зло"

Вначале с помощью интерактивных упражнений была создана благоприятная эмоциональная атмосфера с учениками, а также актуализирована тема. В ходе мероприятия ученики разбирались с понятиями «добро»  и «зло». Ребята обсудили примеры из жизни. Были нарисованы рисунки на тему добра и зла. В результате были выведены мотивы поведения насчёт добра и зла.

Работа кружка «Основы православной культуры»

Праздников праздник Воскресение Христово. Учащиеся под руководством педагога  познакомились с характерными обычаями и традициями праздника (росписи яиц, изготовление куличей).

30 красавіка ў музеі дзяржаўнай установы адукацыі “Ільянская сярэдняя школа імя А.А.Грымаця” “Вілейшчына літаратурная” адбылася  экскурсія для вучняў 2-8 класаў па тэме “Творчасць паэтаў   Вілейшчыны перыяду Вялікай Айчыннай вайны”,  якую правёў экскурсавод музея Варанец Ілья. Ён расказаў навучэнцам пра творчасць нашых землякоў, якія  свае ўражанні аб тых далёкіх падзеях адлюстроўвалі ў сваіх паэтычных радках: Івана Лашуткі, Ганны Новік, Леаніда Лукшы, Уладзіміра Папковіча.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 30 красавіка 2022 года

26.04.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00- 9.45

Круглы стол ”Дабро і зло”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

3

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

4

11.00 – 12.00

Акцыя “Абеліск”

Мікрараён школы

валанцёры

Буслаўскі А.В.

5

10.00- 10.45

Экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілейшчына літаратурная”

музей

2-5

Шушкевіч А.А.

6

10.40 – 11.25

Відэападарожжа “Прыгажосць роднага краю”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

7

11.30 – 12.00

Вырашэнне праблем у навучанні дзіцяці (АПФР)

Каб.303

бацькі

Шабуня Н.І.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

23.04.2022

Дети всегда очень любят подвижные и спортивные игры с мячом. 23 апреля в школе прошло спортивное мероприятие «Мяч – лучший друг». Ребята участвовали в подвижных играх, эстафетах с мячом. А самые маленькие соревновались в мастерстве по футболу. Активными были как мальчики, так и девочки!

Час памяти  «Чернобыльская трагедия» пришло в   шестой школьный  день. В ходе мероприятия учащимся рассказали о трагедии на Чернобыльской АЭС, ее масштабах и последствиях. Рассказ сопровождался презентацией, в которой была представлена ​​информация о наших соотечественниках-ликвидаторах, их воспоминаниях, наградах.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 23 красавіка 2022 года

20.04.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00- 9.45

Час памяці “Трагедыя Чарнобыля”

Каб.206

5-8

Шушкевіч А.А.

3

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

Філістовіч С.Р.

4

10.00 -11.00

Акцыя “Добрае сэрца”: аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям.

Мікрараён школы

Валанц.атрад

Буслаўскі А.В.

5

10.00 – 10.40

Акцыя Дзень Зямлі” ў рамках Міжнароднага Дня Зямлі (22 красавіка)

Каб.305

7-8

Кіпель З.А.

6

На прац.дня

Выстава ў бібліятэцы да Сусветнага дня кнігі (23 красавіка)

Бібліятэка

1-9

Бібліятэкар Ільянскай  СІБ

7

10.40 – 11.25

Відэападарожжа “Прыгажосць роднага краю”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

8

11.00 – 11.45

Сход членаў БРСМ

Каб.111

Члены БРСМ

Тумашэвіч А.А.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

16.04.2022

В 6 школьный день прошла дружеская встреча по волейболу между учащимися Ильянской средней школы имени А.А.Гримотя и Ильянского аграрного колледжа. В упорной борьбе победила команда школы. Обе команды вознаграждены сладкими призами.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 9 красавіка 2022 года

06.04.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00 -10.30

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Узаемадзеянне ўстановы адукацыі з сям’ёй”

Актавая зала

бацькі

Владыка Т.Ю.

3

9.00 - 9.45

Літаратурная кампазіцыя “Дзеці вайны”

Каб.314

6

Шачыкава А.В.

4

9.00 - 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Гаўрылік А.С.

5

10.00 – 10.45

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

бацькі

Маркевіч Л.Ф.

6

11.00 – 11.50

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

музей

Бацькі

Шушкевіч А.А.

7

9.00 – 12.00

Экскурсія ў Вілейскі краязнаўчы музей

г.Вілейка

5-6

Буслаўскі А.В.

8

13.00 – 17.00

Спектакль “Дзед” у Вілейскім ДК

г.Вілейка

Вучні, педкалектыў

Владыка Т.Ю.

9

22.00 - 24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

02.04.2022

"Казачныя эстафеты" для вучняў 1-2 класа.

Сёння вучні пачатковай школы сказалі “так” актыўнаму адпачынку. У спартыўнай зале сабраліся тыя, хто любіць бавіць вольны час разам з сябрамі, займаючыся фізкультурай і спортам. Дзве каманды спаборнічалі, праяўляючы спрыт, сілу, хуткасць, вынослівасць, а таксама сяброўскую ўзаемадапамогу і калектывізм. Было шумна і весела. Усе атрымалі зарад бадзёрасці на наступны вучэбны тыдзень.

Выхаванцы аздараўленчага лагера на абзорнай экскурсіі ў народным музеі "Ільянскія далягляды", якую праводзіць Маркевіч Л.Ф., кіраўнік музея.
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 2 красавіка 2022 года

30.03.2022

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

10.00 –

10.50

Акцыя “Клопат”

Каб.204

5-7

Тумашэвіч А.А.

3

9.00 - 9.45

Літаратурная кампазіцыя “Дзеці вайны”

Каб.314

6

Шачыкава А.В.

4

9.00 - 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Гаўрылік А.С.

5

На прац. дня

Акцыя “Рука дапамогі”, аказанне шэфскай дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім, пажылым людзям.

Мікрараён школы

Валанцёрскі атрад

Буслаўскі А.В.

6

На прац.дня

Экскурсія “Культавыя святыні”

аг.Ілья

1-4

Маскаленка Т.Р.

7

На прац.дня

Экскурсія ў школьны народны музей “Вілейшчына літаратурная”

музей

1-4

Шушкевіч А.А.

8

9.00 – 16.00

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем дзяцей

Каб.202,203

1-4

Акуліч А.Р.

9

22.00 - 24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 26 сакавіка 2022 года

22.03.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 26 сакавіка 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

 

12.00 –

13.30

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

9.00- 9.45

Ролевая гульня  “Будзьце здаровыя! Пагаворым аб шкодзе курэння”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

3

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

4

10.00 – 10.40

Гадзіна Зямлі (30 сакавіка) (5-7 кл.)

Каб.305

7-8

Кіпель З.А.

5

На прац.дня

Выстава літаратуры ў бібліятэцы “Дзве сястры – Беларусь і Расія”

Ільянская СІБ

1-11

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

6

10.40 – 11.25

Вернісаж “Свет захапленняў”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

7

11.30 – 12.00

Конкурс вершаў, прысвечаны Дню яднання народаў Беларусі і Расіі «Моцныя адзінствам»

Ільянская СІБ

5-11

Бібліятэкар Ільянскай СІБ

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень

19.03.2022

У шосты школьны дзень у  народным музеі “Вілейшчына літаратурная” прайшло мерапрыемства “Спроба пяра”, прымеркаванае да Сусветнага дня  паэзіі. Вучні 8 класа падзяліліся са сваімі аднакласнікамі асабіста напісанымі вершамі. Аксана Аляксееўна, кіраўнік музея, узнагародзіла ўдзельнікаў дыпломамі і надрукавала іх вершы ў буклеце “Мая пешая кніжка”.  Спроба пяра ўдалася!

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 19 сакавіка 2022 года

16.03.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 19 сакавіка 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 – 12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

10.00 – 10.45

Збор членаў БРПА

Акт.зала

Члены БРПА

Тумашэвіч А.А.

3

9.00- 9.45

Літаратурныя чытанні, прысвечаныя Сусветнаму дню паэзіі (21 сакавіка)

Каб.206

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Філістовіч С.Р.

5

10.00 – 10.40

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.305

 

Кіпель З.А.

6

10.45 – 11.30

Завочная экскурсія на мемарыяльны комплекс “Хатынь”, “Лінія Сталіна”

Рэсурс.

цэнтр

5-9

Буслаўскі А.В.

7

10.50 – 11.35

Тэматычная экскурсія ў школьны народны краязнаўчы музеі «Ільянскія далягляды”

 “Водгукі ліхалецця” у рамках Дня Хатыні (22.03)

музей

4-7

Маркевіч Л.Ф.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

05.03.2022

5 марта учащиеся  6 класса провели мероприятие «Весенняя капель».

После долгой зимы наступает самое прекрасное время года: теплая, солнечная весна! Все мы соскучились по солнцу и  теплу. Именно о прекрасной поре года учащиеся 6 класса читали стихи,  рисовали рисунки. Шимель Анаставия поделилась с ребятами результатами алмазной вышивки на тему «Птицы прилетели». Девочки спели песню о весне. А также некоторые учащиеся подготовили открытки для своих любимых мам к празднику 8 марта.

Віншаванне падшэфных

са Святам 8 сакавіка.

Вучні 2 класа падрыхтавалі падарункі для сваіх матуль

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 5 сакавіка 2022 года

01.03.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 5 сакавіка 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

10.00 –

10.50

Акцыя “Клопат”

Каб.204

5-7

Тумашэвіч А.А.

3

9.00 - 9.45

Мерапрыемства “Вясновыя капяжы”

Каб.314

6

Шачыкава А.В.

4

9.00 - 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Гаўрылік А.С.

5

10.00 – 10.45

Тэматычная  эскурсія  ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

Музей

выпускнікі

Шушкевіч А.А.

6

11.00 – 11.50

Гадзіна дзіцячай творчасці: выраб віншавальных падарункаў

Каб.215

1-6

Максімовіч Т.П.

7

12.00 – 12.30

Паседжанне членаў БРСМ

Акт.зала

Члены БРСМ

Тумашэвіч. А.А.

8

На прац.дня

Віншаванне падшэфных са Святам 8 сакавіка.

 

5-11

Клас.кіраўнікі 5-11 класаў

9

22.00 - 24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

26.02.2022

В шестой школьный день прошла беседа «Наркотики – путь в никуда». В ходе мероприятия ученики разбирались,  как наркотики влияют на здоровье человека, воспитывали негативное отношение к наркотикам. Также ученики подготовили коллаж на тему "Мы супраць наркотыкаў". Подводя итоги, можно сделать вывод, что в настоящее время проблема наркотиков является наиболее актуальной.

Потребность старшеклассников определиться с жизненными целями понятна. Работа над минипроектом "Жизненные планы" помогла разобраться 10-тиклассникам, в чем отличие между целью и мечтой. Ребята задумались над тем, о чем они мечтают и сможет ли мечта стать реальностью, учились не только мечтать, но и планировать свое будущее.

Спортивное мероприятие «Рыцарский турнир» среди учащихся начальных классов.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 26 лютага 2022 года

23.02.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 26 лютага 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00- 9.45

Гутарка ”Наркотыкі-шлях у нікуды”, Калаж “Мы супраць наркотыкаў!”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

3

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

4

10.00 – 10.40

Прагляд і абмеркаванне  відэафільмаў прафілактычнай накіраванасці

Каб.305

7-8

Кіпель З.А.

5

10.00 – 10.40

Выстава, прысвечаная Сусветнаму дню пісьменніка (3 сакавіка)

музей

5-8

Шушкевіч А.А.

6

10.40 – 11.25

Мініпраек “Жыццёвыя планы”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

7

11.00 – 11.45

Віктарына для акцябрат “У краіне беларускіх казак”

Каб.111

акцябраты

Тумашэвіч А.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

19.02.2022
                      Смотр-конкурс 

детского творчества

«Здравствуй, мир!»

«Самыя спрытныя», рухомыя гульні з мячом у рамках праекта "Міншчына спартыўная"
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 19 лютага 2022 года

16.02.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 19 лютага 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 – 12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

2

9.00 – 13.00

Удзел у раённым смотры-конкурсе дзіцячай творчасці “Здравствуй, мир!”

г.Вілейка

3-9

Тумашэвіч А.А.

3

9.00- 9.45

Прафарыентацыйная гульня “Выбар прафесіі – выбар будучага”

Каб.206

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Філістовіч С.Р.

5

10.00 – 10.40

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.305

 

Кіпель З.А.

6

10.45 – 11.30

Акцыя “Добрае сэрца”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны. 

Мікрараён школы

8-9

Буслаўскі А.В.

7

На прац.дня

Прычыны цяжкасцей у асваенні навыкаў пісьма (АПФР)

Каб.303

бацькі

Шабуня Н.І.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

05.02.2022

5 февраля в рамках акции «Минщина спортивная» были проведены соревнования «Веселые старты». Командам были предложены занимательные конкурсы с кеглями, с мячами, с обручем, со скакалкой,  где они ребята смогли проявить свои спортивные навыки.  Все старались изо всех сил прийти к финишу первыми. В зале были слышны  смех, шум и веселье. Спортивное мероприятие сплотило ребят, никого не оставило равнодушным.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 5 лютага 2022 года

02.02.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 5 лютага 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

12.00 –

13.30

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

10.00 – 10.50

Мерапрыемствы дзіцячых аб’яднанняў, прысвечаныя Дню юнага героя-антыфашыста (8 лютага)

Каб.204

5-7

Тумашэвіч А.А.

3

9.00- 9.45

Віртуальная экскурсія “Музей Вялікай Айчыннай вайны”

Каб.314

6

Шачыкава А.В.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Гаўрылік А.С. Мельнікаў В.А.

5

9.00 – 13.00

Абзорная экскурсія ў літаратурны народны музей “Вілешчына літаратурная” 

Музей

выпускнікі

Шушкевіч А.А.

6

9.00 – 13.00

Абзорная экскурсія ў краязнаўчы народны музей “Ільянскія далягляды”

Музей

выпускнікі

Маркевіч Л.Ф.

7

 

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

віртуальна

 

Владыка Т.Ю. Сэсарава А.І.

8

22.00 - 24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 29 студзеня 2022 года

25.01.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 29 студзеня 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

12.00 –

13.30

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

На прац. дня

Акцыя “Міласэрнасць”: аказанне дапамогі адзінокім састарэлым людзям, ветэранам Вялікай Айчыннай вайны.

Мікрараён школы

валанцёры

Тумашэвіч А.А.

3

9.00- 9.45

Прафарыентацыйная гульня “Свет прафесій”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Філістовіч С.Р. Мельнікаў В.А.

5

10.00 – 10.40

Практычны занятак «Пакуль бяда не ўвайшла ў дом ...»

Каб.305

7-8

Кіпель З.А.

6

10.00 – 10.40

Тэматычная экскурсія «Творчасць Клаўдзіі Дубовік»у школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная».

музей

5-8

Шушкевіч А.А.

7

10.40 – 11.25

Віктарына “Падарожнічаем бяспечна”

Каб.104

5-9

Юшко С.М.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (галерэя)

22.01.2022

Радуются зиме дети. Настало время зимних забав. В субботу 22 января ребята начальных классов собрались на школьном дворе. Можно придумать забавы на любой вкус: лепить снеговиков, играть в снежки, кататься на санках, лыжах или коньках, но сегодня решили просто поиграть на снегу. Сначала играли в салки-догонялки, затем «мама-курочка» защищала своих цыплят от лисы, потом по заснеженному двору мчался весёлый паровозик. Сосредоточенность, ловкость и меткость понадобились ребятам в соревнованиях на лучшего снайпера: дети снежками попадали в цель из гимнастических обручей. Всем было весело! Хороши зимние забавы!

Эстафета мыслей "Семья и семейные ценности". На мероприятии учащиеся познакомились с основными ценностями семьи (нравственный климат семьи, воспитание трудом, семейный досуг, потребности и бюджет семьи, эстетика быта). Учащиеся получили советы, как сделать свою семью счастливой и крепкой.
Участие в районных соревнования по зимнему многоборью "Защитник Отечества".
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 22 студзеня 2022 года

18.01.2022

План мерапрыемстваў

 на суботу 22 студзеня 2022 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.40 –

12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

12.00 –

13.30

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

9.00 – 13.00

Удзел у раённых спаборніцтвах па зімоваму мнагабор’ю “Абаронца Айчыны”

г.Вілейка

10-11

Буслаўскі А.В.

3

9.00- 9.45

Эстафета думак “Сям’я і сямейныя каштоўнасці”

Каб.206

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства ў рамках акцыі “Міншчына спартыўная”

Спарт.зала

2-6

Філістовіч С.Р. Мельнікаў В.А.

5

10.00 – 10.40

Гутарка “Залежнасць віртуальная, небяспека рэальная”

Каб.305

7-8

Кіпель З.А.

6

10.45 – 11.30

Тэматычная экскурсія ў народны музей “Ільянскія далягляды”

музей

5-7

Маркевіч Л.Ф.

7

На прац.дня

Падрахтоўка да вечара сустрэчы з выпускнікамі

Акт.зала

7, 10 - 11

Сэсарава А.І., Юшко С.М.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Почему нужно беречь воду?

18.12.2021

Почему нужно беречь воду? Под таким названием  прошло мероприятие шестого школьного  дня

В ходе которого ученики разбирались со значением воды в жизни человека, формировали знания о водных ресурсах, воспитывали бережное и экономичное отношение к водным ресурсам. Ребята просмотрели документальный фильм "Какую воду мы пьём ". Затем ребята примеряли на себя роли различных специалистов. Также ученики подготовили экологический коллаж. После пробавали создавать синквейны. Затем вместе с учителем пробавали создать "мешок историй". Этот формат работы помогает собрать в “сумку“ необходимое количество информации на заданную тему. Ребята послушали притчу о воде. Мудрые и поучительные придания напоминают нам о различии между ценностями истинными, вечными и мнимыми, проходящими. Подводя итоги, можно сделать вывод, что в настоящее время проблема загрязнения водных объектов является наиболее актуальной.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 18 снежня 2021 года

14.12.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 18 снежня 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

10.45 – 12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

9.00 – 13.00

Удзел у раённых спаборніцтвах па баскетболе

г.Вілейка

8-11

Буслаўскі А.В.

3

9.00- 9.45

Круглы стол “Чаму патрэбна берагчы ваду?”

Каб.313

9

Акуліч А.Р.

4

9.00- 9.45

Стварэнне буклета  для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця. "Сацыяльная адаптацыя дзяцей з АПФР сярод аднагодкаў".

Каб.303

 

Шабуня Н.І.

5

На прац.

дня

Акцыя “Добрае сэрца”, аказанне дапамогі ветэранам ВАВ, адзінокім састарэлым людзям.

Мікрараён школы

9

Тумашэвіч А.А.

6

10.00 – 11.00

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

Члены савета, бацькі

Кіпель З.А.

7

11.00-

11.45

Паседжанне членаў БРПА

Каб.204

Члены БРПА

Тумашэвіч А.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

КРЗ «Учимся преодолевать трудности и решать конфликты»

11.12.2021

В начале занятия с помощью интерактивных упражнений была создана благоприятная эмоциональная атмосфера с учениками, а также актуализирована тема. В ходе мероприятия ученики разбирались с понятием конфликта, этапами, алгоритмом его решения. Ребята обсудили примеры конфликтных ситуаций в классе и пути их решения. Был создан тематический коллаж. В результате были выведены правила поведения в конфликтной ситуации для эффективного решения проблемы, а также обсуждались маркеры бесконфликтного поведения в классе.

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 11 снежня 2021 года

07.12.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 11 снежня 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

10.45 – 12.20

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

КРЗ “Вучымся пераадольваць цяжкасці і вырашаць канфлікты”

Каб. 207

7

Сэсарава А.І.

4

9.00- 9.45

Удзел у раённых спаборніцтвах па шахматах

г.Вілейка

7-8

Міхалькевіч І.І.

5

10.00-

10.40

Дзень Здароўя. “Моцны, спрытны, умелы”

Каб.202

7-10

Буслаўскі А.В. Мельнікаў В.А.

6

10.00-

10.40

Стварэнне рэкламных лістовак “Правільны выбар – моцнае здароўе”

Каб.204

4-7

Тумашэвіч А.А.

7

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 04 снежня 2021 года

01.12.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 04 снежня 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 – 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

Віктарына “ У свеце прафесій”

Каб. 315

6

Шачыкава А.В.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Гаўрылік А.С.

Мельнікаў В.А.

5

11.40- 12.25

Тэматычная экскурсія  ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”

музей

8

Шушкевіч А.А.

6

10.00 – 11.45

Інфармацыйная праграма “Дзень правоў чалавека (10 снежня)”

Каб.204

7,9

Тумашэвіч А.А.

7

На прац. дня

Дабрачынная скарбонка ў рамках Дня інвалідаў “Падары радасць дзецям”

 

5-11

Кіпель З.А.

8

12.00 – 17.00

Экскурсія ў музей Янкі Купалы “Акопы”

музей

10-11

Владыка Т.Ю.

Судніковіч Ж.С.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (фотагалерэя)

План мерапрыемстваў на суботу 27 лістапада 2021 года

24.11.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 27 лістапада 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-

12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

9.55-

11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00-

9.45

Круглы стол “Бездань, у якую трэба зазірнуць”

Каб. 313

9

Акуліч А.Р.

4

9.00-

9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

Мельнікаў В.А.

5

10.00 – 10.45

Калаж да міжнароднага дня прафілактыкі СНІД

Каб.204

5-7

Тумашэвіч А.А.

6

11.45-

12.30

Паседжанне членаў БРСМ

 

Каб.204

Члены БРСМ

Тумашэвіч А.А.

7

10.00 – 10.45

Мерапрыемства ў рамках тыдня “Скажы наркотыкам НЕ!”

Каб.305

8-9

Кіпель З.А.

8

9.00 –

13.00

Удзе вучняў школы ў раённым прафарыентацыйным мерапрыемстве

Вілейскі каледж

8

Буслаўскі А.В.

9

22.00-

24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 20 лістапада 2021 года

16.11.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 20 лістапада 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

 

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.00 –

 10.40

Спадчына

Каб.203

5-7

Маркевіч Л.Ф.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

2

На прац. дня

Выстава дзіцячай літаратуры  ў Ільянскай інтэграванай бібліятэцы 

бібліятэка

1-11

Бібліятэкар Ільянскаяй СІБ

3

9.00- 9.45

Конкурс эрудытаў «Мы выбіраем здоровы лад жыцця»

Каб. 207

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Філістовіч С.Р.

Мельнікаў В.А.

5

На прац.

дня

Акцыя “Міласэрнасць” па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны, адзінокім састарэлым людзям.

Каб.204

9

Тумашэвіч А.А.

6

10.00 – 11.00

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

Члены савета, бацькі

Кіпель З.А.

7

11.00-

11.45

Работа клуба “Школьны Экаград”

Каб.305

Члены клуба

Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (фотагалерэя)

План мерапрыемстваў на суботу 13 лістапада 2021 года

09.11.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 13 лістапада 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

Віртуальная экскурсія па музеях Беларусі

Каб. 207

7

Сэсарава А.І.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Максімовіч Т.П.

Мельнікаў В.А.

5

10.00 – 10.45

Дзень здароўя

Спарт. зала

 

Буслаўскі А.В.,

Мельнікаў В.А.

6

10.00 – 10.45

Сустрэча з інспектарам ІСН "Што рабіць, калі ты патрапіў у складаную жыццёвую сітуацыю?"

Каб.305

 

Кіпель З.А.

7

11.40 – 12.30

Абзорныя экскурсіі для бацькоў вучняў у школьных народных музеях «Вілейшчына літаратурная», «Ільянскія далягляды»

музей

 

Шушкевіч А.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 06 лістапада 2021 года

03.11.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 06 лістапада 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

Поле цудаў “Па старонках Чырвонай кнігі”

Каб. 315

6

Шачыкава А.В.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Гаўрылік А.С.

Мельнікаў В.А.

5

10.55-

11.40

Прафарыентацыйная сустрэча “Мая будучая прафесія”

Каб.104

10

Юшко С.М.

6

На прац. дня

Акцыя “Шляхамі добрых спраў”

Мікрараён школы

валанцёры

Тумашэвіч А.А.

7

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 30 кастрычніка 2021 года

26.10.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 30 кастрычніка 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

 

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

 

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спаборніцтвы па шахматах.

Каб. 204

2-5

Міхалькевіч І.І.

Мельнікаў В.А.

6

На прац. дня

Акцыя “Добрае сэрца”, шэфская дапамога адзінокім састарэлым людзям

 

 

Тумашэвіч А.А.

8

11.40 – 12.25

Тэматычная экскурсія ў школьным народным гісторыка-краязнаўчым музеі “Ільянскія далягляды”.

музей

 

Шушкевіч А.А.

10

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Суботнік (фотагалерэя)

23.10.2021

План мерапрыемстваў на суботу 23 кастрычніка 2021 года

20.10.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 23 кастрычніка 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

 

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

 

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

Завочнае падарожжда па гарадах Беларусі

Каб. 313

9

Акуліч А.Р.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

Мельнікаў В.А.

5

11.45-

12.30

Паседжанне членаў БРСМ

 

Каб.204

Члены БРСМ

Тумашэвіч А.А.

6

На прац. дня

Акцыя па аказанні дапамогі ветэранам Вялікай Айчыннай вайны “Ветэран жыве побач”

 

 

Тумашэвіч А.А.

7

10.00 – 11.00

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапаруш. непаўналетніх

Каб.301

 

Кіпель З.А.

8

11.40 – 12.25

Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная»

музей

 

Шушкевіч А.А.

9

На прац. дня

Суботнік

 

 

Владыка Т.Ю.

10

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Шосты школьны дзень (фотагалерэя)

Работа гуртка "Падрыхтоўка да алимпіяды па матэматыцы"
Мерапрыемства ў рамках праекта "Міншчына спартыўная". Спаборніцтвы па настольным тэнісе
Работа гуртка "Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы"
 Трэнажор "Рэльеф Зямлі" для вучняў 6 класа ў рамках тыдня біялогіі і геаграфіі
свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 16 кастрычніка 2021 года

12.10.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 16 кастрычніка 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

 

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 –

 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

3

9.00- 9.45

Літаратурная кампазіцыя  «Мы ўсе жывём пад зоркамі матуль»

Каб. 207

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Філістовіч С.Р.

 

5

10.55-

11.40

Паседжанне членаў БРПА

 

Каб.204

Члены БРПА

Тумашэвіч А.А.

6

10.55-

11.40

Лекторый для бацькоў, якія выхоўваюць дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця. “Сацыяльная адаптацыя дзяцей з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця сярод аднагодкаў”

Каб.303

 

Шабуня Н.І.

7

10.00 – 11.00

Работа савета ўстановы адукацыі па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

Каб.301

 

Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 09 кастрычніка 2021 года

06.10.2021

 

План мерапрыемстваў

 на суботу 09 кастрычніка 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

 

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

         
         
         
         
         

3

9.00- 9.45

Творчы занятак “Паштоўка для матулі”

Каб. 207

7

Сэсарава А.І.

4

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Максімовіч Т.П.

 

5

10.55-

11.40

Конкурс чытальнікаў вершаў пра маці

Каб.202

7-10

Судніковіч Ж.С.

6

На прац дня

Тэматычная кніжная выстава «Пад зоркай маці»

бібліятэка

1-11

Ільянская СІБ

7

На прац дня

Спецвыпуск газеты “Далягляд”, буклетаў “Мая першая кніжка”, “Ільянскія перазвоны” да Дня маці.

Інф.цэнтр

5-9

Шушкевіч А.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 2 кастрычніка 2021 года

28.09.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 02 кастрычніка 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

1 этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах

Каб.фізікі

1-11

Міхалёнак А.М.

3

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

4

9.00- 9.45

Віртуальная экскурсія: “Гістарычныя помнікі Беларусі”

Каб. 315

6

Шачыкава А.В.

5

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Гаўрылік А.С.

Мельнікаў В.А.

6

10.55-

11.40

Акцыя “Памяць”. Работа на мемарыяльным комплексе “Генацыд”

 

10

Юшко С.М.

7

На прац дня

Віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з Днём настаўніка

 

5-11

Класныя кіраўнікі 5-11 клас

8

10.55-

11.40

Падрыхтоўка памятак на тэму "Правілы бяспечных паводзін"

Каб.305

9-11

Кіпель З.А.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 25 верасня 2021 года

21.09.2021

План мерапрыемстваў

 на суботу 25 верасня 2021 года

  ДУА “Ільянская сярэдняя школа імя А.А. Грымаця”

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

1 этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах

Каб.фізікі

1-11

Міхалёнак А.М.

3

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

4

9.00- 9.45

Гульня- конкурс “За Беларусь! 

Каб. 313

9

Акуліч А.Р.

5

9.00- 9.45

Мерапрыемства у рамках праекта “Міншчына спартыўная”

Спарт. зала

2-5

Маскаленка Т.Р.

Мельнікаў В.А.

6

10.55-

11.40

Збор членаў БРСМ

Каб.204

Члены БРСМ

Тумашэвіч А.А.

7

На прац. дня

Віншаванне пажылых людзей, ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны «Дзень дабра і павагі»

 

 

Класныя кіраўнікі 5-11 клас

8

На прац. дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл., Кіпель З.А.

9

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 18 верасня 2021 года

14.09.2021

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.00 – 10.40

Падрыхтоўка да алімпіяды па матэматыцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

10.50-

12.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізіцы

Каб.205

8-9

Міхалёнак П.У.

9.55-

 11.35

Крыніца творчасці

Каб.206

3, 7-8

Шушкевіч А.А.

10.50-

12.30

Пешаходны турызм

Каб. 313

3, 5-7, 9

Міхалькевіч І.І.

9.55-

 11.35

Падрыхтоўка да алімпіяды па рускай мове

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.50 –

13.30

Сінтаксіс і пунктуацыя рускай мовы

Каб.315

6,8

Шачыкава А.В.

11.05 – 12.40

Валейбол (малодшая група)

Спарт.зала, стадыён

4-7

Мельнікаў В.А.

13.05 – 14.40

Валейбол (старэйшая група)

Спарт.зала, стадыён

8-11

Мельнікаў В.А.

3

9.00- 9.45

Дыскусія “Быць чалавекам”

Каб. 206

8

Шушкевіч А.А.

4

9.00- 9.45

Спартыўная эстафета “Дужы. Моцны. Спрытны”

Спарт. зала

2-5

Філістовіч С.Р.

Мельнікаў В.А.

5

10.55-

11.40

Калаж “Мы за мір” (у рамках міжнароднага дня Міру) (члены БРПА)

Каб.204

4-7

Тумашэвіч А.А.

6

11.40 – 12.25

Тэматычная экскурсія ў школьным народным музеі «Вілейшчына літаратурная»

музей

 

Шушкевіч А.А.

7

На прац. дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл., Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 11 верасня 2021 года

07.09.2021

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.55-11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

3

На прац.

дня

Суботнік

 

мікрараён школы

 

Владыка Т.Ю.

4

9.00- 9.45

Арт-занятак “Колеры маёй душы”

Каб. 207

 

7

Сэсарава А.І.

5

10.00-

10.45

Тэматычная экскурсія  ў школьным народным музеі “Ільянскія  далягляды”.

Музей

5-11

Шушкевіч А.А.

6

10.55-

11.40

Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года

Стадыён

1-11

Буслаўскі А.В.,

Мельнікаў В.А.

Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы “Шкаліяда”

Стадыён

5-11

Максімовіч Т.П.

7

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

8

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

План мерапрыемстваў на суботу 04 верасня 2021 года

01.09.2021

№ п/п

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца

прав-ня

Удзельнікі

Адказны

1

10.00-12.40

Стымулюючыя і падтрымліваючыя заняткі (па асобным графіку)

кабінеты класаў

5-11

Ерашонак М.М.

2

 

Работа гурткоў:

 

 

 

9.55-11.35

Асновы праваслаўнай культуры

каб. № 212

2-7

Маскаленка Т.Р.

3

9.00 – 10.30

Агульнашкольны бацькоўскі сход

Актавая зала

 

Владыка Т.Ю.

4

9.00- 9.45

“ Вас выклікае спартландыя”

Спарт.

зала

2-9

Гаўрылік А.С.

Мельнікаў В.А.

5

9.00- 9.45

Віртуальная вандроўка па Беларусі

Каб. 315

 

6

Шачыкава А.В.

6

10.00-

10.45

Акцыя “Добрае сэрца ветрэранам”

мікрараён школы

10-11

Тумашэвіч А.А.

7

10.55-

11.40

Абнаўленне інфармацыйных стэндаў, кніжных выстаў, куткоў па прафарыентацыі, кутка прававых ведаў

школа

 

Адказныя за стэнды

 

8

На працягу дня

Рэйд «Сям'я»

мікрараён школы

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.,

Кіпель З.А.

9

На працягу дня

Мерапрыемствы ў класах у рамках Тыдня бяспекі дарожнага руху  «Увага, дзеці!»

 

 

Кл. кіраўнікі 1-11кл.

10

22.00-24.00

Работа настаўніцка-бацькоўскага патруля

мікрараён школы

 

У адпав. з  графікам  

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть